Na czym oglądać igrzyska olimpijskie – nasz przegląd telewizorów OLED
Sport

Na czym oglądać igrzyska olimpijskie – nasz przegląd telewizorów OLED

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkie święto sportu, jakim bez wątpienia będą igrzyska olimpijskie w Pekinie, domaga się nie tylko wspaniałej oprawy i doskonałego komentarza. Liczy się też jakość obrazu. Dobre wrażenia wspomogą telewizory OLED. Dlaczego właśnie one? Które z nich warto wybrać, aby delektować się świętem sportu? Podpowiadamy.

Technologia OLED. Czym się charakteryzuje?

Telewizory wykorzystujące technologię OLED stanowią jeden z najlepszych rodzajów tego typu urządzeń na rynku. Niestety, w parze z jakością idzie także cena, która jest w ich przypadku wyższa. Co do zasady, wykorzystuje się tutaj technologię podobną do tej, która dotyczy telewizorów LED, ale na wyższym poziomie. Jej udoskonalenie polega choćby na tym, że powstają ze związków organicznych i nie ma potrzeby ich podświetlania. Każdy z pikseli działa tutaj autonomicznie. Efektem tego jest osiągnięcie przez urządzenie bardzo dobrych parametrów, jeśli chodzi o głębię kolorów, ich realizm i kontrast. Telewizory OLED odznaczają się krótkim czasem reakcji i tym, że nie mają tendencji do zniekształcania obrazu nawet wówczas, kiedy patrzymy na ekran pod kątem. Wady? Poza ceną jest to prawdopodobnie krótsza żywotność, niż w przypadku standardowych modeli telewizorów.   

Telewizor do oglądania transmisji sportowych. Jaki powinien być?

Do oglądania niezwykle dynamicznych widowisk, jakimi są transmisje sportowe, najczęściej poleca się wybrane modele LCD i przede wszystkim telewizory OLED. Dlaczego? Bardzo ważne jest odpowiednio płynne odświeżanie obrazu – zaleca się, żeby było to 100-120 Hz. Matryca powinna być duża i poprawiać kąty widzenia, co ma miejsce właśnie w ekranach OLED, gdzie stosuje się specjalny filtr. Również kolory powinny być wiernie odwzorowane, ale nie przerysowane, ponieważ widowisko wygląda wtedy mało realistycznie.   

Telewizory OLED – popularne i cenione modele

Które telewizory OLED dobrze spiszą się przy oglądaniu igrzysk? Oto nasze propozycje:

LG OLED CX

Ten model najlepiej przedstawia relację ceny do jakości. Pojawił się na rynku w zeszłym roku, wciąż jednak kosztuje dość dużo. Trzeba jednak przyzwyczaić się do tego, że w omawianej kategorii nie ma taniego sprzętu. Chwalony jest nie tylko za dobrą jakość obrazu, ale także za sprawnie działający system WebOS. 

LG OLED65BX3LB

Telewizor, który spełni wymagania każdego fana sportu, ale będzie też doskonały dla gracza. Wyposażony nie tylko w doskonały obraz i dźwięk, ale też w samozaświecające się piksele. Dzięki niemu możemy stworzyć w domu mini salę kinową.  

Philips OLED 805

Gości w niejednym rankingu telewizorów OLED, nie tylko tworzonych z myślą o fanach sportu. Zastosowanie procesora obrazu Philips 5 ma w zamyśle doprowadzić do tego, żeby sprzęt doskonale ukazywał bardzo dynamiczne sceny, których przecież nie brakuje na boisku. Omawiany model działa dzięki systemowi Android TV, co przekłada się na możliwość instalowania wielu aplikacji związanych ze sportem. 

Philips 55OLED805/12

Wzrok przyciąga nowoczesny, niemal bezramkowy design. Kusi też 4K i częstotliwość odświeżania 100 Hz. Urządzenie wyposażone jest w systemy, takie jak  Dolby Atmos i Ambilight. Można go też obsługiwać dzięki komendom głosowym. 

Sony A90 J

Korzysta z nowoczesnej matrycy LG Display. Zbiera oczywiście bardzo dobre opinie – wśród zalet wymienia się świetne kolory i doskonałą płynność. Zaprojektowany przez japońską firmę telewizor jest też bardzo estetyczny. 

Zdj. główne: Nicolas J Leclercq/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich państw można polecieć bez szczepień?
Do jakich państw można polecieć bez szczepień?
Marzy Ci się zagraniczny urlop? Sprawdź, do jakich krajów możesz się wybrać, nawet jeśli nie masz szczepienia.
6 rzeczy, których nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym
6 rzeczy, których nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym
Gabinet stomatologiczny powinien być przede wszystkim sterylny, wygodny i bezpieczny. Dowiedz się więc, jakich sześciu rzeczy nie może w nim zabraknąć.
Zastosowanie dronów przemysłowych DJI Enterprise w różnych dziedzinach życia
Zastosowanie dronów przemysłowych DJI Enterprise w różnych dziedzinach życia
Poznaj fascynujące zastosowania dronów przemysłowych DJI Enterprise w różnych sektorach gospodarki. Dowiedz się, jak technologia ta wpływa na usprawnienie działań i przyspieszenie innowacji.
Ostatnie wpisy