Telefon na kartę – jak wygląda taka oferta obecnie?
Lifestyle

Telefon na kartę – jak wygląda taka oferta obecnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niemal każda osoba, która rozpoczynała swoją przygodę z telefonami na kartę na początku XXI wieku, pamięta wysokie opłaty za minutę rozmowy czy za SMS-y. W tamtych czasach o internecie w telefonie nawet się nie marzyło. Świat się jednak zmienia, a telefony na kartę wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. Jak teraz wygląda oferta na kartę i czy się opłaca?

Nie ma już mowy o cenie impulsów

Większość ofert na kartę nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o rozmowy, czy to na telefony komórkowe, czy też na stacjonarne. Umożliwia to bezpieczne wykonywanie różnych połączeń, bez żadnych zmartwień czy dodatkowych opłat. Można swobodnie rozmawiać przez długie godziny bliskimi i nie tylko. Taki telefon na kartę to świetna opcja dla dzieci i dla osób starszych. Użytkownicy nie muszą przejmować się limitami.

SMS-y, MMS-y i braki limitów

Nie tylko rozmowy telefoniczne przebyły długą drogę do pełnej darmowości. Telefony na kartę obejmują również nielimitowane SMS-y i MMS-y, które można bez problemu wysyłać do wszystkich osób z listy kontaktów. Większość ofert umożliwia darmowe wysyłanie takiego typu wiadomości przez cały miesiąc, bez żadnych ograniczeń i dodatkowych nakładów pieniężnych. To świetna opcja dla każdego, kto uwielbia pisać i komunikować się w ten sposób z innymi.

Internet ze sporymi zasobami pakietów danych

Abonamenty obiecują duże pakiety GB internetowych, jednak telefony na kartę nie mają gorszych ofert. Wystarczy jedynie spojrzeć na przygotowane pakiety dostępne na stronie https://komorkomat.pl/. Większość ofert na kartę oferuje pakiety 20, 30, a nawet 200 GB internetu bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo niektóre oferty proponowane przez operatorów nie pobierają danych przy korzystaniu z konkretnych aplikacji, np. GB nie znikając z konta, gdy ogląda się filmy czy programy na platformach streamingowych.

Ważność połączeń wychodzących i przychodzących

Jeden aspekty jest niezmienny od lat. W przypadku telefonu na kartę ważność połączeń wychodzących to zazwyczaj około 31 dni. Jeśli jednak chodzi o połączenia przychodzące, można odbierać je przez cały rok od dokonania ostatniej opłaty. Oznacza to, że nawet nie mając funduszy na koncie, bez problemu można korzystać z telefonu, o ile nie chce się z niego dzwonić czy wysyłać wiadomości.

Brak terminów dokonywanych opłat

Plusem telefonu na kartę jest brak konkretnych terminów, które określane są w abonamentach. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, aby do danego dnia na pewno zapłacić. Brak opłat nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji prawnych czy finansowych. Wystarczy jedynie ponownie zapłacić, gdy będzie chciało się korzystać z telefonu. W tym czasie można jednak bez problemu odbierać połączenia, w ten sposób zachowując kontakt z bliskimi.

Wybierając telefon na kartę w XXI wieku, dostaje się podobną ofertę jak w przypadku abonamentów. Okazje te czasami są nawet znacznie bardziej opłacalne dla pojedynczego użytkownika, który nie wymaga pakietów roamingu czy też telefonu w zestawie z umową.

Fot.: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny laptop biznesowy na przykładzie serii ThinkPad
Jak wybrać idealny laptop biznesowy na przykładzie serii ThinkPad
Odkryj klucze do wyboru idealnego laptopa biznesowego, porównując różne modele z serii ThinkPad. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by wybrać urządzenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby.
Jak wzmocnić pozycję na rynku pracy?
Jak wzmocnić pozycję na rynku pracy?
Chcesz mieć silną i pewną pozycję na rynku pracy, by móc dyktować warunki swojego zatrudnienia? Podpowiadamy, jak to osiągnąć!
Elegancja Bez Granic: Męskie Koszule Pako Lorente
Elegancja Bez Granic: Męskie Koszule Pako Lorente
Dla mężczyzn, którzy cenią wyjątkowość i dbają o swój wygląd, koszule i marynarki Pako Lorente stanowią doskonały wybór.
Ostatnie wpisy