W czym przechowywać smartfona podczas biegania?
Sport

W czym przechowywać smartfona podczas biegania?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie brakuje miłośników biegania na świeżym powietrzu – zarówno w lecie, jak i w zimie. Może jednak pojawić się problem związany z przechowywaniem smartfona w trakcie poruszania się. Dowiedz się, jak bezpiecznie nosić telefon w trakcie biegu!

Dlaczego warto zainteresować się sposobem przechowywania urządzenia?

Bezpieczne przechowywanie smartfona to ważna kwestia w kontekście jego prawidłowego działania. Podczas biegu jest narażony na szereg zagrożeń. Może nie tylko spaść na twardą nawierzchnię, ale także zamoczyć się w wodzie czy zostać na ławce w trakcie postoju. Dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio go przechowywać.

Do dodatkowych wyzwań trzeba też zaliczyć coraz większy rozmiar ekranów produkowanych smartfonów. Następną kwestią jest to, że etui do biegania powinno umożliwiać korzystanie z funkcji urządzenia w dowolnym momencie – bez konieczności stawania, żeby wyciągnąć je, na przykład z plecaka. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Uchwyt pierścieniowy

Jednym z wygodniejszych rozwiązań jest uchwyt pierścieniowy. Za sprawą gumowej ssawki połączonej z pierścieniem telefon można trzymać w ręku w trakcie biegu. Umożliwia to włączenie muzyki, odebranie połączenia, wysłanie SMS-a czy uruchomienie aplikacji w niezwykle krótkim czasie. Warto rozejrzeć się za wyposażeniem z dodatkowym paskiem na dłoń, dzięki temu chwyt będzie pewniejszy.

Wadą tego rozwiązania może być to, że nie ma dodatkowego miejsca na kartę lub klucze. Oprócz tego wciąż istnieje pewne prawdopodobieństwo wypuszczenia urządzenia z dłoni, a jego powierzchnia nie jest chroniona przed działaniem wody. 

Pas biodrowy z kieszenią na smartfona

Pas umieszczony na biodrach z reguły nie krępuje ruchów rąk i można do niego schować także dodatkowe drobne przedmioty, takie jak klucze, karta czy chusteczki. Umożliwia przechowywanie telefonu przy sobie podczas biegu i nie wymaga bezpośredniego trzymania urządzenia w ręku. 

ZOBACZ TEŻ: Kto wynalazł telefon? Sprawdź!

Za minus tego elementu wyposażenia można uznać to, że trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie pasującego do budowy ciała produktu. Inna kwestia jest związana z możliwym zamoczeniem smartfona wskutek mocnego deszczu lub potu. Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowej torebki z zamkiem błyskawicznym.

Opaska na ramię

Opaska na ramię należy do podstawowych elementów wyposażenia biegacza. Dużym atutem jest to, że w sklepach można znaleźć wiele odmian etui. 

Standardowe produkty są wykonane z elastycznego materiału dopasowującego się do obwodu bicepsa. Z reguły na zewnętrznej stronie jest umieszczony fragment z tworzywa sztucznego. Umożliwia sterowanie funkcjami smartfona dotykowo. Jeżeli nie jest to potrzebne, można zdecydować się na kieszeń wykonaną w całości z tkaniny.

Do wad zalicza się częstą zmianę pozycji na ręce. Etui może się zsuwać w trakcie biegu. Niekiedy nie ma też dostępnych małych rozmiarów, co utrudnia korzystanie osobom ze szczupłymi ramionami. 

Kamizelki hydracyjne i opakowania na wodę

To propozycja dla biegających, którzy regularnie pokonują dłuższe trasy. Kamizelki pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, zapewniają wentylację, a także mają miejsce na wodę, drobne przedmioty i smartfona.

Minusem jest wyższa cena, dość utrudniony dostęp do urządzenia, jeżeli ktoś chce z niego skorzystać w trakcie poruszania się, a także większy ciężar. Może być to szczególnie problematyczne, kiedy biegacz zabiera ze sobą wodę.

Zdj. główne: Jozsef Hocza/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie idealnego CV nigdy nie było tak proste – Kreator CV
Tworzenie idealnego CV nigdy nie było tak proste – Kreator CV
Wykorzystanie Kreatora CV to gwarancja profesjonalizmu i efektywności, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową, czy jesteś już doświadczonym specjalistą.
Sport na lato – Deska SUP, Rower i Rolki: Trzy świetne aktywności dla aktywnych letnich dni
Sport na lato – Deska SUP, Rower i Rolki: Trzy świetne aktywności dla aktywnych letnich dni
Oto kilka powodów, dlaczego warto wypróbować te trzy formy rekreacji.
CV online – szybki sposób na profesjonalny życiorys
CV online – szybki sposób na profesjonalny życiorys
Kreator CV to zbiór nowoczesnych szablonów, które wystarczy jedynie uzupełnić informacjami o sobie, a następnie gotowy plik wygenerować w uniwersalnym formacie PDF. Zobacz, jakie to proste!
Ostatnie wpisy