Jaki rower elektryczny wybrać?
Sport

Jaki rower elektryczny wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób rower elektryczny jest mocną alternatywą dla klasycznych rozwiązań. Umożliwia dostosowanie wysiłku fizycznego do możliwości użytkownika oraz komfortowe podróżowanie.

Czym jest rower elektryczny? Podstawy działania urządzenia

Rower elektryczny jest pojazdem napędzanym zarówno siłą mięśni, jak i działaniem silnika elektrycznego. Rowery elektryczne stają się coraz popularniejsze ze względu na fakt, że dzięki nim nie trzeba wkładać dużego wysiłku w to, aby poruszać się na przykład po wymagającym terenie, lub po prostu podnieść komfort jazdy w miejskich warunkach czy podczas rekreacyjnej, weekendowej przejażdżki. 

Podstawą działania roweru elektrycznego jest jego silnik. Producenci prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowocześniejszych, a także zaawansowanych technologii, które mają na celu zapewnić użytkownikom jak największy komfort jazdy, niezależnie od celu, w jakim kupują oni rower.

Podstawowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę, wybierając rower elektryczny

Przed dokonaniem wyboru powinno się jasno określić, w jakich warunkach będzie wykorzystywane urządzenie. Producenci oferują naprawdę szeroką gamę produktów, dzięki czemu nawet niezdecydowane osoby, będą mogły lepiej określić, który z nich będzie najbardziej odpowiednią i pasującą do ich wymagań opcją.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest miejski rower elektryczny. W sklepach z rowerami elektrycznymi można znaleźć urządzenia, które będą swoją konstrukcją odpowiadać zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W większości charakteryzują się one bardzo wygodnym rozstawieniem poszczególnych elementów, widać to szczególnie w przypadku optymalnych odległości pomiędzy siodełkiem a kierownicą.

W przypadku miejskiego roweru elektrycznego popularnym typem jest trekking/cross. Ich konstrukcja umożliwia swobodne poruszanie się po chodnikach i ulicy, ale także po ścieżkach w parku czy utwardzonej trasie rowerowej w lesie. 

Inną odmianą jest górski rower elektryczny. Za sprawą mocnych silników, zwykle o mocy 250 W można spokojnie wybrać się nawet na bardziej wymagającą wycieczkę. Wydajna jednostka napędowa będzie wspomagała pracę kierowcy i podniesie komfort jazdy zarówno po utwardzonej ścieżce, jak i po ulicy. Taka uniwersalna charakterystyka sprawia, że górski rower elektryczny jest dobrą propozycją dla każdego, kto szuka dobrego produktu.

Jaki silnik wybrać do roweru elektrycznego?

Kiedy przychodzi czas na podjęcie ostatecznej decyzji, należy dobrze się zastanowić, jaki rodzaj silnika powinno się wybrać. Optymalną ceną charakteryzują się urządzenia, w których zamontowano silnik w piastach, w przedniej lub tylnej części. Taki silnik świetnie pracuje, a jedynym jego mankamentem jest to, że można odczuć lekką dysproporcję w rozłożeniu ciężaru, co wpływa czasem na komfort jazdy. Jednak po przyzwyczajeniu się do tego silnika, a także miejsca, w którym go zamontowano, korzystanie z roweru elektrycznego jest bardzo przyjemne.

Druga opcja to silnik montowany centralnie. W tym rodzaju napędu nie występuje wrażenie, iż rower jest inaczej wyważony. Rozmieszczenie ciężaru silnika jest równomierne – w miejscu korby i suportu. Rowery elektryczne, w których zastosowano silniki centralne, cechują się tym, że bardzo przyjemnie się je prowadzi, a manewrowanie w nawet bardziej wymagających warunkach nie jest dodatkowo utrudnione. 

Właśnie ze względu na to rowery elektryczne z silnikiem centralnym są stosowane m.in. w rowerach MTB. Najlepsze motory napędzające tego typu produkują m.in. marki Shimano i Bosch. Użytkownicy szukający tańszych rozwiązań mogą śmiało wybrać rowery elektryczne od Brose czy Pansua.  

W przypadku rowerów o miejskiej charakterystyce lub hybrydowych często spotyka się elektryczną odmianę urządzenia wyposażoną w napęd marki Bafang, a także mniej znanych producentów. Odpowiednio dostosowując parametry urządzenia oraz poświęcając czas na poszukanie roweru w niskiej cenie, można nabyć bardzo wygodny i funkcjonalny rower elektryczny z silnikiem centralnym i nie wydać przy tym dużej kwoty pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć prowadzić sklep online?
Jak zacząć prowadzić sklep online?
Prowadzenie działalności e-commerce może być bardzo owocnym pomysłem na biznes. Jednak jak zacząć? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem prowadzenia sklepu online.
Jak wybrać odpowiedni zestaw edukacyjny dla początkującego elektronika?
Jak wybrać odpowiedni zestaw edukacyjny dla początkującego elektronika?
Zdobądź praktyczne porady, które pomogą Ci podjąć najodpowiedniejszą decyzję przy wyborze edukacyjnego zestawu do nauki elektroniki. Idealne dla początkujących entuzjastów.
Sterowanie oświetleniem przez telefon – czy jest możliwe?
Sterowanie oświetleniem przez telefon – czy jest możliwe?
Epoka inteligentnych domów – dziś jednym przyciskiem możesz regulować oświetlenie w całym mieszkaniu.
Ostatnie wpisy