Jaki kolor powinien mieć laptop właściciela firmy?
Sztuka & design

Jaki kolor powinien mieć laptop właściciela firmy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przy wyborze laptopa, w zależności od naszych potrzeb i charakterystyki wykonywanej przez nas pracy, musimy wziąć pod uwagę szereg różnych zmiennych. 

Możliwe, że będziemy potrzebowali czegoś mniejszego i lżejszego, może więcej pamięci RAM, a może potrzebujemy karty graficznej najwyższej jakości. A co z kolorem? Czy on także ma znaczenie?

Uwydatnianie profesjonalnych cech kolorem laptopa? To możliwe!

Kupując laptop i spoglądając na oferty popularnych producentów, możemy łatwo zgubić się w morzu szarych i czarnych urządzeń. Te odcienie stały się dominujące w świecie laptopów ze względu na ich neutralność, a tym samym profesjonalizm i wszechstronność.

Doszliśmy jednak do momentu, w którym ich nasycenie na rynku jest tak wielkie, że wprowadza ogromną nudę. W odpowiedzi na nią w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła prawdziwa rewolucja kolorystyczna i eksplozja kolorowych laptopów dla wszystkich preferencji i rodzajów estetyki. 

Czy te odważne propozycje sprawdzą się u kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą podkreślić gadżetem cechy swojej osobowości? Jak najbardziej. Czas pożegnać się z szarością i czernią i zanurzyć się w pełnej gamie kolorów od różowego złota, aż po niebieski.

Why so serious?

Przekonanie, że poważny, profesjonalny przedsiębiorca powinien posługiwać się narzędziami w stonowanych kolorach to już przeżytek. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju działalności, którą prowadzimy, i pewnego naturalnego wyczucia – szef firmy farmaceutycznej powinien raczej stronić od czerwonego laptopa ze Spidermanem, ale w granicach rozsądku wszystko jest dozwolone. Przedstawiamy zatem ciekawe propozycje kolorystyczne dla właścicieli firm.

Kolor burgundowy

Charakterystyczny, mocny kolor polecany przede wszystkim osobom z branży gastronomicznej, ponieważ znane jest jego działanie pobudzające apetyt poprzez stymulację ośrodka głodu w naszym mózgu. Jest to kolor żywiołowy, pełen pasji i uczucia, nadający się idealnie dla przedstawicieli zawodów kreatywnych.

Kolor platynowy

Niedaleki krewny klasycznych szarych laptopów, jednak cechujący się większą elegancją i manifestujący zarówno profesjonalizm właściciela, jak i jego wysoką pozycję. Kolor odpowiedni dla osób zajmujących się technologiami i szeroko rozumianym przemysłem. Jest zarazem stonowany, nawiązujący do klasycznych urządzeń, jak i nowoczesny.

Kolor kobaltowy

Laptop w odcieniu głębokiego, jasnego granatu to opcja, która sprawdzi się idealnie wśród osób zajmujących się marketingiem, projektowaniem, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy jakąkolwiek pracą wymagającą otwartości, kreatywności i energiczności.

Laptop w takim odcieniu to na naszym rynku nadal rzadkość, dlatego łatwo można podkreślić nim swój indywidualizm, odwagę i chęć odkrywania. Kolor ten z jednej strony uspokaja i rozładowuje napięcie, a z drugiej pomaga w swobodnym przepływie myśli i stymuluje umiejętność skupienia uwagi.

Kolor czarny

Na koniec kolor, którego nie mogło zabraknąć – absolutny bestseller wśród przedsiębiorców i prywatnych użytkowników. Powodów nie trzeba szukać daleko: jest kolorem uniwersalnym, bezpiecznym i pasującym idealnie do każdej okazji biznesowej.

Czerń to także elegancja, prestiż, tajemnica i chłodny profesjonalizm, jest więc świetnym wyborem dla osób chcących podkreślić swoją wysoką pozycję. Interesującą alternatywą dla tej klasycznej czerni jest obecnie czarny mat – klasa sama w sobie.

Zdj. główne: Lukas Blazek/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa garażu – jakie przepisy trzeba spełnić?
Budowa garażu – jakie przepisy trzeba spełnić?
Czy na budowę garażu potrzebne jest pozwolenie? Sprawdź najważniejsze przepisy i upewnij się, że spełniasz wymogi.
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Jeśli jesteś właścicielem kota, prawdopodobnie zależy Ci na zapewnieniu mu zdrowej i zbilansowanej diety. Wielu opiekunów zastanawia się, czy bezzbożowe karmy są odpowiednim wyborem dla ich czworonogów. Jeśli również Ty zastanawiasz się nad tym zagadnieniem, warto bliżej przyjrzeć się karmom bezzbożowym dla kotów.
Jak założyć firmę w Czechach?
Jak założyć firmę w Czechach?
Jeśli też z przerażeniem obserwujesz plany związane z wprowadzeniem Nowego Ładu, możliwe że przeszło Ci przez myśl założenie firmy w Czechach. Znajdź odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania!
Ostatnie wpisy