Jaki kolor powinien mieć laptop właściciela firmy?
Sztuka & design

Jaki kolor powinien mieć laptop właściciela firmy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przy wyborze laptopa, w zależności od naszych potrzeb i charakterystyki wykonywanej przez nas pracy, musimy wziąć pod uwagę szereg różnych zmiennych. 

Możliwe, że będziemy potrzebowali czegoś mniejszego i lżejszego, może więcej pamięci RAM, a może potrzebujemy karty graficznej najwyższej jakości. A co z kolorem? Czy on także ma znaczenie?

Uwydatnianie profesjonalnych cech kolorem laptopa? To możliwe!

Kupując laptop i spoglądając na oferty popularnych producentów, możemy łatwo zgubić się w morzu szarych i czarnych urządzeń. Te odcienie stały się dominujące w świecie laptopów ze względu na ich neutralność, a tym samym profesjonalizm i wszechstronność.

Doszliśmy jednak do momentu, w którym ich nasycenie na rynku jest tak wielkie, że wprowadza ogromną nudę. W odpowiedzi na nią w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła prawdziwa rewolucja kolorystyczna i eksplozja kolorowych laptopów dla wszystkich preferencji i rodzajów estetyki. 

Czy te odważne propozycje sprawdzą się u kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą podkreślić gadżetem cechy swojej osobowości? Jak najbardziej. Czas pożegnać się z szarością i czernią i zanurzyć się w pełnej gamie kolorów od różowego złota, aż po niebieski.

Why so serious?

Przekonanie, że poważny, profesjonalny przedsiębiorca powinien posługiwać się narzędziami w stonowanych kolorach to już przeżytek. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju działalności, którą prowadzimy, i pewnego naturalnego wyczucia – szef firmy farmaceutycznej powinien raczej stronić od czerwonego laptopa ze Spidermanem, ale w granicach rozsądku wszystko jest dozwolone. Przedstawiamy zatem ciekawe propozycje kolorystyczne dla właścicieli firm.

Kolor burgundowy

Charakterystyczny, mocny kolor polecany przede wszystkim osobom z branży gastronomicznej, ponieważ znane jest jego działanie pobudzające apetyt poprzez stymulację ośrodka głodu w naszym mózgu. Jest to kolor żywiołowy, pełen pasji i uczucia, nadający się idealnie dla przedstawicieli zawodów kreatywnych.

Kolor platynowy

Niedaleki krewny klasycznych szarych laptopów, jednak cechujący się większą elegancją i manifestujący zarówno profesjonalizm właściciela, jak i jego wysoką pozycję. Kolor odpowiedni dla osób zajmujących się technologiami i szeroko rozumianym przemysłem. Jest zarazem stonowany, nawiązujący do klasycznych urządzeń, jak i nowoczesny.

Kolor kobaltowy

Laptop w odcieniu głębokiego, jasnego granatu to opcja, która sprawdzi się idealnie wśród osób zajmujących się marketingiem, projektowaniem, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy jakąkolwiek pracą wymagającą otwartości, kreatywności i energiczności.

Laptop w takim odcieniu to na naszym rynku nadal rzadkość, dlatego łatwo można podkreślić nim swój indywidualizm, odwagę i chęć odkrywania. Kolor ten z jednej strony uspokaja i rozładowuje napięcie, a z drugiej pomaga w swobodnym przepływie myśli i stymuluje umiejętność skupienia uwagi.

Kolor czarny

Na koniec kolor, którego nie mogło zabraknąć – absolutny bestseller wśród przedsiębiorców i prywatnych użytkowników. Powodów nie trzeba szukać daleko: jest kolorem uniwersalnym, bezpiecznym i pasującym idealnie do każdej okazji biznesowej.

Czerń to także elegancja, prestiż, tajemnica i chłodny profesjonalizm, jest więc świetnym wyborem dla osób chcących podkreślić swoją wysoką pozycję. Interesującą alternatywą dla tej klasycznej czerni jest obecnie czarny mat – klasa sama w sobie.

Zdj. główne: Lukas Blazek/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?
Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?
Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę? Wybierz idealną formułę podróżowania i odkryj świat według własnych zasad.
Czy warto postawić na szeroki monitor do pracy?
Czy warto postawić na szeroki monitor do pracy?
Jakie zalety niesie za sobą używanie monitora z szerokim ekranem? Sprawdź!
Co należy regularnie sprawdzać w zakładach przemysłowych?
Co należy regularnie sprawdzać w zakładach przemysłowych?
Jakie elementy w fabryce należy kontrolować regularnie, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji oraz strat dla zakładu? Podpowiadamy, co może być problematyczne na hali przemysłowej, i jak zapobiegać poważnym usterkom.
Ostatnie wpisy