Czym jest BHP?
Biznes

Czym jest BHP?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mimo że termin Bezpieczeństwo i Higiena Pracy jest znany praktycznie wszystkim, to wciąż wiele osób nie wie, co dokładnie się za nim kryje. Dowiedz się więc, czym jest BHP oraz jak skutecznie wdrożyć je w Twojej firmie. 

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy – czym jest?

BHP, czyli Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to nic innego jak zbiór przepisów, w tym różnego rodzaju nakazów, zakazów oraz zasad, które mają na celu zapewnienie pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu w środowisku pracy. BHP to bardzo szeroki zbiór zagadnień, takich jak: medycyna pracy, ekonomika pracy, ergonomia, psychologia pracy czy techniczne bezpieczeństwo. Wszystkie przepisy BHP zawarte są między innymi w Kodeksie Pracy oraz licznych rozporządzeniach, normach i przepisach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Warto także pamiętać, że do przestrzegania owych przepisów zobowiązany jest zarówno pracownik, jak i pracodawca. Po stronie pracodawcy leży jednak obowiązek zapoznania pracowników z obowiązującymi zasadami oraz odpowiednie przeszkolenie całego zespołu. Jeśli potrzebujesz w swojej firmie zorganizować szkolenia BHP Warszawa jest miejscem, gdzie bez problemu znajdziesz doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie.

Czym więc Bezpieczeństwo i Higiena Pracy jest w praktyce? Jest to nic innego jak wszystkie elementy, takie jak odpowiednie natężenie światła, poziom hałasu, oznakowanie magazynów, odległości stanowisk pracy, czujniki ciśnienia, dobrze wyposażone łazienki oraz pomieszczenia socjalne, a także zagwarantowanie pracownikom posiłku oraz wiele innych zasad obowiązujących w biurze/zakładzie/miejscy pracy.

Jak wdrożyć BHP w swojej firmie?

Wdrożenie systemu zarządzania BHP jest nieodłącznym elementem każdej działalności. Jak jednak zrobić to sprawnie i skutecznie? Przede wszystkim należy zacząć od planowania działań realizujących politykę BHP oraz określenia celów. Następnie należy stworzyć w firmie odpowiednie warunki do realizacji owych planów. Oznacza to konieczność zapewnienia niezbędnych zasobów, przeprowadzenia identyfikacji zagrożeń i oceny związanego z nimi ryzyka zawodowego, a także przeprowadzenia szkoleń dla wszystkich pracowników.

Zdj. główne: Mufid Majnun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
Zastanawiasz się, jak wygląda produkcja części do Twojego samochodu albo skomplikowanych maszyn? Dowiedz się, jak działa CNC i gdzie stosuje się tę technologię.
Domowy bar – jakie urządzenia przydają się do przygotowywania drinków?
Domowy bar – jakie urządzenia przydają się do przygotowywania drinków?
Domowy bar – jakie urządzenia przydają się do przygotowywania drinków? Jak podawać drinki, wino i szampana?
Ocieplanie domu – o czym należy pamiętać?
Ocieplanie domu – o czym należy pamiętać?
Jak ocieplić dom? Oto najpopularniejsze materiały oraz kluczowe wskazówki na temat procesu.
Ostatnie wpisy