Jak wzmocnić pozycję na rynku pracy?
Biznes

Jak wzmocnić pozycję na rynku pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie jest żadną nowością, że w obecnym świecie, nastawionym przede wszystkim na wyzysk, trudno jest znaleźć dobrą pracę i stabilne zatrudnienie. Oferty zawierają często wygórowane wymagania, przy niewielkiej atrakcyjności tego, co ze swojej strony oferuje pracodawca. Utrzymanie się “na fali” i dążenie do sukcesu zawodowego to naprawdę trudne zadanie. Co możesz zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo zdobycia swojego wymarzonego zawodu? Oto, sposoby na to, jak umocnić swoją pozycję, jako kandydata na stanowisko pracy.  

Korzystaj z kursów i szkoleń   

Najgorsze, co możesz zrobić dla swojego rozwoju zawodowego, to spocząć na laurach tego, co już osiągnąłeś. Cały czas rozbudowuj swoje CV o nowe umiejętności, nabyte kwalifikacje i ukończone kursy. Stałe poszerzanie swojej wiedzy jest bardzo pozytywnie odbierane przez pracodawców. Dodatkowo, każde ukończone szkolenie zwiększa Twoją elastyczność zatrudnienia. Po kursie przewodzenia grupie możesz stać się team leaderem w swojej firmie, z kolei znajomość świata Human Resources sprawia, że możesz aplikować na co najmniej jedno stanowisko więcej lub wykonywać więcej, niż jedno zadanie w firmie. Szeroką gamę rozmaitych kursów z zakresu HR możesz znaleźć na stronie Internetowej pod adresem https://www.academyofbusiness.pl/podkategorie-szkolen/hr/.   

Zdobywaj kwalifikacje spoza swojej branży zawodowej  

Nie każdy musi kochać swoją pracę i spełniać w niej swoją pasję. Wiele osób traktuje zatrudnienie etatowe, jako zło konieczne do zarobienia środków na swoje hobby czy rozwijanie zainteresowań. Możesz jednak wykorzystać czas po pracy na to, aby rozwijać się w stronę prowadzenia własnego biznesu i samozatrudnienia. Kursy takie, jak na przykład na portalu https://pimik.pl/, pomogą Ci rozwijać pasję do medycyny estetycznej, by w przyszłości móc otworzyć swój salon z takimi usługami. Po ukończonym, certyfikowanym szkoleniu jesteś też cennym pracownikiem dla wielu zakładów kosmetycznych oraz spa i klinik urody. 

Nie bój się zmienić branży   

Bardzo łatwo jest “zasiedzieć” się w miejscu, od którego się zaczynało. Wiele osób poszukiwania idealnej dla siebie branży kończy z momentem znalezienia pierwszej pracy na etat. Niestety ten wybór nie zawsze okazuje się być trafiony, a dana osoba po prostu męczy się w tej specyfice pracy. Nie bój się ryzyka i, jeśli tylko tego potrzebujesz, zmień branżę, w której pracujesz obecnie na swoją wymarzoną karierę. Wiele osób czerpie przyjemność na przykład z kreatywnego pisania. Na odpowiednich szkoleniach zdobędziesz wiedzę na temat tego, jak zostać redaktorem oraz na czym polega i jak wygląda taka praca. Oczywistym jest, że zmiana branży to coś stresującego, czego większość chce unikać, jednak często okazuje się, że jest to impuls konieczny, by pomóc danej osobie wykrzesać z siebie maksimum swojego potencjału.   

Poznawaj nowe języki   

Świat jest obecnie bardzo otwarty, z czego intensywnie korzystają firmy, wchodząc w kontrakty z klientami zagranicznymi. Znajomość języka angielskiego jest obecnie wymogiem niezbędnym na większości stanowisk, dlatego nie jest ona zazwyczaj rozważana, jako dodatkowy atut. Języki, takie jak niemiecki, włoski, francuski, ukraiński czy hiszpański są obecnie na topie i to one mają duży wpływ na atrakcyjność kandydata na pracownika. Rozchwytywane są także bardzo niszowe języki, na przykład hebrajski, grecki, węgierski lub chorwacki. 

Zdjęcie główne: pexels.com/CoWomen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rekordowe 14,7 tys. wniosków o upadłość konsumencką
Rekordowe 14,7 tys. wniosków o upadłość konsumencką
Do września 2023 bankructwo ogłosiło w Polsce 14,7 tys. osób fizycznych. Można już mówić o historycznym rekordzie – w całym 2022 roku wynik ten wyniósł 15 tys.
Nowa wersja składanego smartfona Samsung Galaxy Z Flip 5G
Nowa wersja składanego smartfona Samsung Galaxy Z Flip 5G
Jest nowy Samsung Galaxy Z Flip 5G. Czym się wyróżnia?
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
Zastanawiasz się, jak wygląda produkcja części do Twojego samochodu albo skomplikowanych maszyn? Dowiedz się, jak działa CNC i gdzie stosuje się tę technologię.
Ostatnie wpisy