Projektor 4K do filmów – jaki warto wybrać?
Lifestyle

Projektor 4K do filmów – jaki warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Konstruowanie domowego kina staje się coraz powszechniejsze. Zastanawiasz się, jaki projektor zapewni Ci najlepszą jakość? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek. 

Projektorów domowych, które służą do odtwarzania filmów w dobrej jakości, jest wiele, ale jeśli szukamy czegoś, co posłuży nam na lata, to musimy się liczyć ze sporym wydatkiem rzędu nawet kilku tysięcy złotych. 

Optoma HD27e

Na początek klasyk. Projektor Optoma zapewni nam całkiem niezłą zabawę na dużym ekranie: 3400 lumenów ANSI, technologia Amazing colour (która gwarantuje odwzorowanie standardu koloru Rec.709). Można podłączyć do niego – 2xHDMI, MHI oraz USB z zasilaniem. Dźwięk jest czysty i mocny.

Optoma UHD30

Urządzenia od firmy Optoma znane są z solidnego wykonania i wysokiej jakości. Jakość wyświetlanego obrazu zadowoli każdego. Sprawdzi się świetnie zarówno do oglądania meczu, jak i rozegrania piłkarskiego spotkania w grach. Projektor można pochwalić za wysoką częstotliwość odświeżania 240 Hz, co zapewnia płynność obrazu, niski input lag (w przypadku korzystania z obrazów w 4K wynosi 33ms), oraz bardzo dobrą kolorystykę obrazu.

ViewSonic PX747-4K

Ten niewielkich rozmiarów projektor może posłużyć nam zarówno w pokoju, jak i w małej salce kinowej. Rzutnik generuje obraz DLP o jasności 3500 ANSI lumenów oraz rozdzielczości 4K (3840 × 2160). Na korzyść urządzenia przemawiają złącza HDMI, których podłączenie pozwoli nam cieszyć oko obrazem w jakości Ultra HD. Do dodatkowych atutów należą bez wątpienia: wysoka jasność oraz żywotność lampy (w trybie Super Eco może wytrzymać nawet 15 tysięcy godzin). Z pewnością ten projektor nie zawiedzie naszych oczekiwań.  

Epson EH-TW7000

Epson na tle pozostałych rzutników wyróżnia się technologią 3LCD, która generuje obraz o jasności w okolicach 3 tysięcy lumenów. Umożliwia to oglądanie filmów nawet w środku dnia, przy odsłoniętych roletach. Kolory nie tracą na intensywności, a jasność jako taka jest na wyższym poziomie, niż w poprzednich zaprezentowanych egzemplarzach. Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść projektora jest możliwość niezwykle swobodnej regulacji geometrii obrazu. Tych, którzy nadal są niezdecydowani, może ostatecznie przekona wbudowana funkcja Lens Shift oraz wysoka jakość obiektywu, która umożliwia oglądanie filmów z wysoką rozpiętością HDR. 

BenQ TK800M

Ten sprzęt zadowoli przede wszystkim maniaków sportowych. Obraz generowany w 4K DLP, jasność lampy 3000 ANSI lumenów, wysoka rozdzielczość i niewielka waga. Projektor posiada wmontowane tryby zoptymalizowane pod wydarzenia sportowe: tryb Sport i Piłka nożna. Te czynniki pozwalają oglądać spotkania piłkarskie, mecze siatkówki, skoki, czy nawet Street League Skateboarding w bardzo dobrych warunkach.

Optoma UHD51

Zasługujący na uwagę rzutnik o technologii DLP z jasnością 2400 ANSI lumenów. Pozwala nie tylko w bardzo dobrej jakości oglądać filmy (jakość oczywiście 4K), ale zachwyci nas również w trakcie oglądania wiadomości w telewizji, czy podczas różnych gier. Optoma gwarantuje wysoką głębię kolorów, przykuwa uwagę do szczegółów (jakość Ultra HD) i ma wysoki kontrast. Projektor jest zgodny z technologią HDR oraz posiada wsparcie HDCP 2.2. Z kolei PureMotion eliminuje efekt rozmazania i drgania obrazu.

Zdj. główne: Alex Litvin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto wysyłać pracowników na szkolenia?
Czy warto wysyłać pracowników na szkolenia?
Szkolenia dla pracowników są jednym z najważniejszych narzędzi rozwoju firmy. Pracownicy, którzy uczestniczą w szkoleniach, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, które mogą wykorzystać w pracy. Warto zastanowić się, czy warto wysyłać pracowników na szkolenia i jakie korzyści mogą wyniknąć z tego dla firmy.
Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?
Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?
Smart ojciec – z jakiego prezent będzie się cieszył? Jakie prezenty mogą trafić w gust smart taty? Najlepsze propozycje.
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
W artykule opisano kluczowe aspekty do rozważenia podczas wyboru pakietu wsparcia technicznego dla domowego Internetu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie stałe, niezawodne łącze.
Ostatnie wpisy