Ford stworzył system, który będzie przesyłał reklamy wewnątrz samochodu
Biznes

Ford stworzył system, który będzie przesyłał reklamy wewnątrz samochodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Patent firmy Ford polega na prostej zasadzie: nieistotne czy jedziesz autostradą, czy wiejską drogą, jeśli miniesz jakąś reklamę, natychmiast usłyszysz jej dźwiękowy odpowiednik w głośnikach Twojego samochodu.

Słynna korporacja samochodowa zamierza wykorzystać – tak często dziś montowane przez kierowców – kamery do rejestracji drogi. Kamery zostaną poprawione w taki sposób, aby odczytywały i rozpoznawały reklamy na billboardach. 

Jak będzie działał nowy system?

Reklamy już zaczynają wyświetlać się na panelach nowoczesnych samochodów. Ford zamierza jednak pójść o krok dalej i wykorzystać nowy system informacyjno-rozrywkowy. Jeżeli producenci auta rozpoczną współpracę z agencją reklamową określonej firmy, to reklama o możliwości dokonania zakupu w pobliskim KFC albo IKEA wyświetli się na panelu, jeszcze nim sam billboard wyłoni się zza horyzontu. System zaproponuje nawet linki do produktów, które są reklamowane oraz numery kontaktowe do sprzedawcy produktu czy usługi. 

Płatny adblock

Sytuacja dość patowa. Zwłaszcza że amerykańska firma jest jednym z największych producentów samochodów na świecie. Dane styczniowe pokazują, że samochody marki Ford uplasowały się na podium najpopularniejszych zarejestrowanych w Polsce samochodów osobowych (wyżej są tylko Volkswagen na pierwszym i Toyota na drugim miejscu). 

Jak widać, kapitalizm i konsumpcjonizm przybierają coraz skrajniejsze formy. W takich okolicznościach większość z nas będzie mogła zapomnieć o spokojnej i cichej podróży bądź trasie przy akompaniamencie ulubionych utworów. Tym bardziej, jeśli wziąć pod uwagę nieuregulowaną sprawę reklam na polskich drogach, które dla Polaków stanowią naturalny element krajobrazu, dla obcokrajowców zaś widok przytłaczający. Będzie jednak istniała szansa na słynnego adblocka – czyli zawieszenie reklam. Oczywiście za miesięczną, dodatkową opłatą.

Zdj. główne: Jose Francisco Fernandez Saura/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pakować produkty w sklepie internetowym do wysyłki?
Jak pakować produkty w sklepie internetowym do wysyłki?
Efektywne pakowanie produktów w sklepie internetowym to klucz do zadowolenia klientów. Odpowiednie techniki i materiały zapewniają bezpieczną wysyłkę.
Jakie są najlepsze strategie alokacji aktywów przy handlu ETF?
Jakie są najlepsze strategie alokacji aktywów przy handlu ETF?
Przedstawimy kilka popularnych strategii, które mogą być uznane za najlepsze podejścia w handlu ETF.
Rekordowe 14,7 tys. wniosków o upadłość konsumencką
Rekordowe 14,7 tys. wniosków o upadłość konsumencką
Do września 2023 bankructwo ogłosiło w Polsce 14,7 tys. osób fizycznych. Można już mówić o historycznym rekordzie – w całym 2022 roku wynik ten wyniósł 15 tys.
Ostatnie wpisy