Jak spakować leki i kosmetyki?
Podróże

Jak spakować leki i kosmetyki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pakowanie się na wakacje to niemałe wyzwanie – szczególnie jeśli mowa jest o kosmetykach i lekach. Jak więc je zapakować, jeśli wybierasz się na wakacje samolotem? Podpowiadamy, jak to zrobić prawidłowo!

Jeśli nie wiesz, jak zapakować leki i kosmetyki do samolotu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Podpowiadamy, jak poradzić sobie z pakowaniem leków i kosmetyków, aby nie napotkać się na problemy na lotnisku.

Co można zabrać do samolotu?

Warto zacząć od tego, co dokładnie można zabrać na pokład samolotu. Należy pamiętać, że każdy z przewoźników ma swoje zasady, jednak wiele z nich ma dość uniwersalne zastosowanie. Co więcej, przewóz płynów i innych substancji, a w tym płynnych kosmetyków oraz leków regulowany jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jeśli więc planujesz podróżować z bagażem podręcznym to musisz przede wszystkim pamiętać, że: 

  • kosmetyki w żelach i aerozolach muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie,
  • wszystkie kosmetyki muszą być zapakowane w małych, maksymalnie 100 mililitrowych pojemnikach. Innym rozwiązaniem będzie także zakraplacz,
  • wszystkie pojemniki z kosmetykami i lekami płynnymi muszą być w jednej przezroczystej zamykanej torebce plastikowej, na przykład przezroczystej kosmetyczce, której wymiary nie mogą przekraczać 20 na 20 centymetrów
  • łączna pojemność płynnych kosmetyków i leków w bagażu podręcznym nie może przekraczać jednego litra

Jak zapakować kosmetyki i leki?

Jak więc zapakować wszystkie kosmetyki i leki, a w szczególności te o płynnej postaci, aby spełnić wszystkie lotniskowe wymogi?

Możesz zdecydować się na przykład na zakup mini wersji wszystkich swoich ulubionych kosmetyków. W drogeriach znajdziesz małe, tak zwane samolotowe wersje żeli pod prysznic, szamponów i odżywek do włosów, kremów, past do zębów oraz wielu innych przydatnych na wyjeździe kosmetyków. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie.

Inną propozycją jest zakupienie małych, stumililitrowych opakowań, które również dostępne są w większości drogerii. Dzięki temu nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na nowe kosmetyki tylko na wyjazd – z powodzeniem przelejesz do małych buteleczek swoje kosmetyki. 

Warto także zadbać o odpowiednią kosmetyczkę. Powinna ona nie tylko spełniać wszelkie wymogi dotyczące bagażu podręcznego, ale również być wygodna i praktyczna. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą Ci komfortowo zapakować na wakacje wszystkie Twoje kosmetyki oraz leki, koniecznie zajrzyj na stronę internetowego sklepu turystycznego https://dobrzezapakowani.pl/

Fot.: Timur Weber/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega certyfikacja ISO?
Na czym polega certyfikacja ISO?
Coraz więcej firm umieszcza na swoich strona oraz ofertach, informacje na temat certyfikacji ISO. To sprawia, że temat wydaje się nam dość znajomy. Jednak wiele osób wciąż nie jest w stanie rozszyfrować dokładnego znaczenia prezentowanego zapisu. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to spokojnie.
Magazyn otwarty, półotwarty, zamknięty – czym się różnią?
Magazyn otwarty, półotwarty, zamknięty – czym się różnią?
Stoisz przed decyzją o budowie magazynu? Zastanawiasz się, jaki rodzaj powinieneś wybrać? Sprawdź dostępne możliwości oraz ich cechy.
Jaka elektronika przyda się grafikowi?
Jaka elektronika przyda się grafikowi?
Laptop, tablet, a może myszka komputerowa? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętów.
Ostatnie wpisy