Co ułatwi zarządzanie produkcją?
Biznes

Co ułatwi zarządzanie produkcją?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Produkcja to wieloetapowy proces, który obejmuje między innymi planowanie, przetwarzanie surowców w gotowe produkty oraz kontrolę samego procesu, jak i pracowników wykonujących poszczególne zadanie. Jak więc zarządzać tym złożonym procesem? Podpowiadamy, co ułatwi zarządzanie produkcją. 

Metody zarządzania produkcją

Wybór odpowiedniej metody zarządzania produkcją może bardzo usprawnić procesy produkcyjne. Jak więc zarządzać produkcją i czym charakteryzują się poszczególne metody?

Jedną z częściej wybieranych metod zarządzania jest Lean Manufacturing. Metoda ta ma na celu ograniczenie marnowania surowców oraz unikanie zbytecznych zadań i procedur w procesie produkcji. Kładzie ona również nacisk na jak najwyższą jakość finalnego produktu. 

Inną metodą stosowaną w procesie produkcyjnym (ale nie tylko) jest Kanban. Jest to system organizacji produkcji oparty na sygnałach wizualnych. Dzięki niemu wszystkie zadania realizowane są według zapotrzebowania, co pozwala na uniknięcie nadprodukcji. W tej metodzie korzysta się z bardzo praktycznego narzędzia, jakim jest tablica – rzeczywista lub wirtualna. Na owej tablicy zapisuje się trzy kolumny: do zrobienia, w trakcie i gotowe. Do tych kolumn wpisywane są wszystkie zadania. Mimo że taka wizualizacja wydaje się dość prosta, to jest ona niezwykle pomocna.

Kolejną metodą zarządzania produkcją jest MRP, czyli Material Requirements Planning, co w tłumaczeniu oznacza Planowanie Zapotrzebowania Materiałowego. Jest to metoda zakładająca przede wszystkim planowanie i sterowanie produkcją oraz zarządzanie zapasami. W dzisiejszych czasach MRP jest zazwyczaj oparte o oprogramowanie, nieco rzadziej o planowanie ręczne. 

Wyposażenie hali produkcyjnej

Ważnym elementem, który również może znacząco wpłynąć na zarządzanie produkcją, jest wyposażenie hali produkcyjnej. Jest to bardzo ważne, aby znalazły się w niej sprzęty pomagające zmierzyć jakość produkcji oraz czas poszczególnych etapów procesu produkcyjnego. Jakie sprzęty powinny więc znaleźć się na hali produkcyjnej? Przede wszystkim różnego rodzaju czujniki, na przykład czujniki indukcyjne, które znajdziesz na stronie internetowej https://hazbi.com/pl/sygnalizacja-i-sterowanie_czujniki-zblizeniowe. Na hali koniecznie powinny znaleźć się również lampki sygnalizacyjne, na przykład te ze strony https://hazbi.com/pl/aparatura-pulpitowa_lampki. Dzięki nim w szybki sposób będzie można się dowiedzieć o różnego nieprawidłowościach na hali.

Zdj. główne: Campaign Creators/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
Czy istnieje uniwersalny język, który łączy wszystkie mamy na całym świecie?
Współczesne formy druku
Współczesne formy druku
Sprawdź, co możesz osiągnąć dzięki drukowi cyfrowemu i drukowi 3D i poznaj przyszłość, która puka do Twoich drzwi!
Jakich pułapek można się spodziewać w treści polisy o ubezpieczenie nieruchomości?
Jakich pułapek można się spodziewać w treści polisy o ubezpieczenie nieruchomości?
bezpieczenie nieruchomości to produkt finansowy wybierany przez coraz większą liczbę Polaków, szczególnie tych odpowiedzialnych oraz zwracających uwagę na swoją przyszłość.
Ostatnie wpisy