Czy warto postawić na szeroki monitor do pracy?
Lifestyle

Czy warto postawić na szeroki monitor do pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podczas pracy liczą się nie tylko podzespoły samego komputera, ale również rodzaj monitora, na którym wykonujesz wszystkie służbowe zadania i obowiązki. Szeroki monitor do pracy stał się jednym z najczęściej wybieranych urządzeń do pracy, dlatego coraz więcej osób zastanawia się, czy to dobry wybór również w ich przypadku. Jakie zalety niesie za sobą używanie monitora z szerokim ekranem? Sprawdź!

Czy monitor panoramiczny ułatwia pracę?

Monitor szeroki to przede wszystkim urządzenie, które pomaga przyspieszyć tempo pracy. Przy zbyt małym wyświetlaczu często zdarza się, że musisz decydować, które programy akurat są Ci potrzebne lub które zakładki najbardziej przydadzą się w tym momencie. Z szerokim monitorem ten problem znika. Nie musisz tracić czasu na przeskakiwanie między oknami w poszukiwaniu otwartego pliku. Możesz bez przeszkód uruchomić dwa, a nawet trzy najważniejsze okna na jednym monitorze.

Jeżeli nie musisz tracić czasu na szukanie plików, to znaczy, że mniej się rozpraszasz. Zatem szeroki monitor komputerowy pomaga zwiększyć jakość Twojej pracy, a nawet produktywność. Istnieje szansa, że zaczniesz pracować dokładniej i szybciej, a to niesamowicie wpływa na Twoje wyniki i to, jak postrzegają Cię współpracownicy i klienci.

Jakie szerokie monitory sprawdzą się w pracy?

W sprzedaży znajdziesz urządzenia o przeróżnym gabarytach, parametrach i technologiach, które mają decydujące znaczenie w przypadku funkcjonalności. Do najpopularniejszych szerokich monitorów należą urządzenia panoramiczne, czyli charakteryzujące się ekranem o proporcji 16:9 bądź 16:10. Popularność tych modeli jest związana z szerokim wyborem produktów o różnej przekątnej i różnych typach matrycy, a także ze względu na dość przystępną cenę w porównaniu z większymi modelami ultrapanoramicznymi.

Pamiętaj — najlepszy monitor szeroki to taki, który jest dopasowany do Twoich upodobań oraz rodzaju wykonywanej pracy. Innego monitora potrzebuje grafik lub fotograf, a inny sprawdzi się podczas programowania czy analizowania arkuszy kalkulacyjnych. Właśnie z tego powodu musisz dokładnie przemyśleć swój wybór. Niezależnie jednak od profesji, zawsze warto postawić na monitor do pracy z rozwiązaniami zmniejszającymi zmęczenie oczu oraz modele wyposażone w regulację ekranu w pionie i w poziomie.

Podsumowanie

Zdecydowanie warto rozważyć wybór  dużego ekranu do pracy zdalnej. Jeżeli czujesz, że zbyt mały wyświetlacz jest powodem, dla którego pracujesz wolniej i mniej wydajnie, szeroki monitor do pracy będzie idealnym rozwiązaniem do pracy. Najważniejsze jest jednak to, żeby wybrać urządzenie dopasowane do Twoich wymagań i specyfiki pracy, aby był to w pełni trafiony zakup. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot.: materiał prasowy Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria dla fana elektroniki
Akcesoria dla fana elektroniki
Szukasz niebanalnego prezentu dla miłośnika elektroniki? Podpowiadamy, jakie gadżety elektronicznie świetnie sprawdzą się w roli upominku.
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Na efekty pozycjonowania składa się szereg czynników, które dotyczą różnych aspektów działania strony. Które z nich mają największe znaczenie?
Wycieczka do Izraela – jak się ubrać?
Wycieczka do Izraela – jak się ubrać?
Wybierasz się w podróż do Izraela i zastanawiasz, jakie ubrania powinieneś zabrać? Sprawdź nasze wskazówki!
Ostatnie wpisy