Złoty HP Spectre x360 14 – luksusowy, ale czy wydajny?
Sztuka & design

Złoty HP Spectre x360 14 – luksusowy, ale czy wydajny?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prestiżowa seria Spectre x360 wyróżnia się bardzo dobrymi osiągami i jeszcze lepszym designem. Amerykański producent HP wyprodukował właśnie model, który wpisuje się w te standardy.

Świetnie wyglądający ultrabook z linii Spectre x360

Według użytkowników laptopy z serii Spectre x360 są najładniejszymi ultrabookami dostępnymi na rynku. Urządzenia wyróżniają się świetnie wyglądającym designem, a także specyfikacją techniczną, która umożliwia szybką i wygodną pracę w każdych warunkach.

W najnowszym modelu zastosowano kilka poprawek względem poprzedniej wersji. Jedną z najbardziej widocznych jest matryca 3:2, która sprawia wrażenie, że monitor urządzenia jest dużo większy niż w rzeczywistości, a także wpływa na to, że wykonywanie poszczególnych czynności i operacji z użyciem laptopa jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Dzięki tym wszystkim cechom, najnowsze urządzenie z serii x360, czyli HP Spectre x360 14 świetnie się sprawdzi w pracy.

Wygląd laptopa HP Spectre x360 14 przypomina poprzednią wersję

Jak w przypadku każdego nowego modelu, laptop HP Spectre x360 14 otrzymał wiele nowych elementów. Pomimo tego, urządzenie jest dość podobne swoim wyglądem do poprzedniej wersji, czyli laptopa x360 13. Widać to szczególnie po elementach obudowy – dwa duże widoczne zawiasy, w tym jeden z logo producenta, ścięte narożniki, w tym jeden ze złączem USB-C, a także czarna matowa powierzchnia pokrywy, która jest wykonana z metalu. Oprócz tego projektanci zastosowali klasyczny wygląd, jeżeli chodzi o urządzenia z serii Spectre.

Podstawa urządzenia została wyposażona w dwa antypoślizgowe, gumowe paski, a po bokach można zauważyć charakterystyczne siateczki, które spełniają funkcję perforacji głośnika. Całość dopełniają ergonomiczne otwory wentylacyjne, dzięki którym układ chłodzenia może sprawnie funkcjonować. Te wszystkie elementy sprawiają, że laptop ma wiele podobieństw z wcześniejszą wersją.

Nowości w HP Spectre x360 14 względem poprzednika

Wymienione elementy obudowy są cechami wspólnymi, jakie łączą te dwa sprzęty z serii Spectre x360, czyli 14 i 13. Jednak nowsza wersja obejmuje również rozwiązania, których nie zastosowano w poprzedniej serii urządzeń. 

Innowacje dotyczą usunięcia fizycznego wyłącznika kamery Internetowej. Została zastąpiona przez klasyczny przycisk funkcyjny, który ulokowano na klawiaturze. Zmieniono również przejście Thunderbolt 3 na Thunderbolt 4. Inne porty, z których można skorzystać podczas użytkowania laptopa HP Spectre x360 14, to USB 3.2 typu A GEN. 2, czytnik kart microSD oraz minijack 3.5 mm combo. 

Jedną z głównych wad takiego pakietu wejść jest to, że nie ma wejścia HDMI, umożliwiającego podłączenie na przykład projektora. Żeby użyć takiego urządzenia peryferyjnego, trzeba będzie skorzystać z replikatora portów do wejścia Thunderbolt 4. Zastosowano także zmiany kosmetyczne, takie jak na przykład przeniesienie portu audio z lewego na prawy bok i zrezygnowano z przycisku zasilania, przenosząc go na klawiaturę pomiędzy inne klawisze.

Praca na laptopie HP Spectre x360 14 jest bardzo przyjemna

Projektanci tego urządzenia zadbali o to, aby wykonywanie na nim pracy było łatwe i przyjemne, a także praktyczne. Na pewno ma na to wpływ ekran 3:2, który sprawia, że przekątna 13.5 cala wcale nie wydaje się mała i znacznie podnosi jakość nawigowania w trakcie używania laptopa. Ważnym elementem jest również pełnowymiarowa klawiatura, która nie sprawia problemów po zmianie klasycznego peceta na ultrabook od HP.

Kolejną rzeczą wpływającą na to, że praca z laptopem HP Spectre x360 jest przyjemna, to fakt, że urządzenie jest konwertowane. Dzięki zamontowaniu w obudowie akcelerometru, a także żyroskopu, monitor błyskawicznie dopasowuje obraz do pozycji, w jakiej trzymane jest urządzenie. To znacznie podnosi jakość korzystania z produktu, gdy używa się go w funkcji tabletu. Oprócz tego laptop posiada również miejsce na magnetyczne przymocowanie rysika, które znajduje się na lewym boku.

Specyfikacja techniczna laptopa HP Spectre x360 14

Laptop HP Spectre x360 14 posiada specyfikację techniczną, która znacząco podnosi jakość korzystania z urządzenia. Ten ultrabook jest wyposażony w procesor Intel Core i7 1165G7, a także zintegrowany układ graficzny Intel Iris X(e)-Tiger Lake UP3 GT2 i szybki dysk SSD NVMe 1 TB. W połączeniu z baterią 66 Wh wyposażoną we wsparcie szybkiego ładowania, a także niską wagą – 1.34 kg, użytkownik otrzymuje ultrabooka, który sprawdzi się podczas wykonywania każdego zadania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do kogo są skierowane dotacje na B + R?
Do kogo są skierowane dotacje na B + R?
W tym artykule omówimy, do kogo są skierowane dotacje na badania i rozwój oraz jakie kryteria trzeba spełnić, aby się zakwalifikować.
Stół do bilardu od Bugatti – dlaczego jest taki drogi?
Stół do bilardu od Bugatti – dlaczego jest taki drogi?
Bugatti znów zachwyca – wypuściło najdroższe stoły do bilardu, o wartości kilku mieszkań.
Regulamin sklepu internetowego – wymóg czy dodatkowa opcja?
Regulamin sklepu internetowego – wymóg czy dodatkowa opcja?
Branża e-commerce rozwija się na tyle dynamicznie, że podążanie za konkurencją może przypominać bieg z przeszkodami
Ostatnie wpisy