Jakie rolety wybrać do nowoczesnych mieszkań?
Sztuka & design

Jakie rolety wybrać do nowoczesnych mieszkań?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolety to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie do nowoczesnych mieszkań. Nie tylko zaciemniają pomieszczenie na noc, ale również mogą zapewniać prywatność w ciągu dnia. Przeczytaj, jakie modele rolet są szczególnie polecane. 

Rolety dzień – noc

Przeglądając modele, jakie ma w ofercie profesjonalny sklep z roletami, łatwo znaleźć model dzień- noc, pozwalający samodzielnie regulować ilość światła przedostającego się do mieszkania. Taka roleta jest wykonana naprzemiennie z pasów transparentnego i zaciemniającego materiału, dzięki czemu można ją całkowicie zasłonić, odsłonić lub wybrać wariant pośredni. Częściowe odsłonięcie zapewnia większą intymność i prywatność w ciągu dnia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom mieszkającym od strony ulicy, a także w sytuacjach, kiedy okna mieszkania wychodzą na inny budynek. Pasy wykonane w drobnej siateczki rozpraszającej światło chronią przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów zwłaszcza rodziny mieszkające na parterze.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to również świetne rozwiązanie dla osób mieszkających na dolnych kondygnacjach budynku. Pancerz rolety zapewnia większe bezpieczeństwo, a także zatrzymuje uciekające ciepło z pomieszczenia. Rolety zewnętrzne gwarantują również lepsze zaciemnienie sypialni i większe wyciszenie pomieszczenia, co umożliwia zapadnięcie w głębszy sen. Montaż tego typu rolet może być kosztowny, ale pozwala zaoszczędzić energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, a w upalne dni opuszczone rolety chronią przed nadmiernym nagrzewaniem mieszkania. 

Żaluzje i rolety plisowane

Rolety plisowane są niezwykle praktyczne, dzięki czemu ich popularność nie słabnie od lat 70., kiedy to powstały pierwsze modele przypominające formą współczesne plisy. Rolety te przylegają do powierzchni szyby, nie zajmują zbędnego miejsca, a do tego są stabilne i bardzo łatwe w montażu. Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub z innych powodów chcesz uniknąć wiercenia lub trwałych mocowań, wybierz bezinwazyjny system mocowania rolety, dzięki czemu rama okienna pozostanie nienaruszona.

Moskitiery

Moskitiera to obok rolet dodatkowe zabezpieczenie systemu okiennego, które zapewnia świeży dopływ powietrza i ochronę przed insektami. Siatka skutecznie ogranicza przedostawanie się do mieszkania m.in.: os, komarów czy much. Montaż moskitiery na oknie jest łatwy i nie wymaga ingerencji w ramę okienną, dzięki czemu można zamocować siatkę samodzielnie także w wynajmowanym czy użyczonym mieszkaniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Marta Dzedyshko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypoczynek nad polskim morzem – co koniecznie musisz zabrać?
Wypoczynek nad polskim morzem – co koniecznie musisz zabrać?
O pogodzie nad polskim morzem w okresie wakacyjnym krążą już legendy. Nie wzięły się jednak znikąd… Trafić na kilka dni […]
Czym jest BHP?
Czym jest BHP?
Dowiedz się czym dokładnie są przepisy BHP oraz wdróżyć system zarządzania BHP w swojej firmie.
Czystość w zakładach pracy – o czym pamiętać?
Czystość w zakładach pracy – o czym pamiętać?
Profesjonalna chemia i maszyny czyszczące są niezwykle ważne w przypadku sprzątania w zakładach pracy. Dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać, jest chodzi o czyszczenie miejsca pracy.
Ostatnie wpisy