Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?
Sztuka & design

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lampy ledowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod oświetlania wnętrza. Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED? Poznaj wszystkie zalety światła ledowego oraz dowiedz się, gdzie możesz je zamontować. 

Zalety światła ledowego

Oświetlenie ledowe jest obecnie niezwykle popularne. Nie bez powodu, ponieważ światło to ma wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim lampy ledowe są energooszczędne. LEDy zużywają bowiem od 80% do 90% mniej energii niż klasyczne żarówki czy nawet żarówki halogenowe.  Dzięki temu wszystkie Twoje lampy będą bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Ponadto, światło ledowe charakteryzuje się bardzo długą żywotnością, ponieważ jest w stanie działać od 15 000 do nawet 50 000 godzin, co przy ośmiogodzinnym użytkowaniu każdego dnia daje 10 lat. Dla porównania klasyczna żarówka działa jedynie 1 000 godzin. Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że wybierając lampy ledowe, chronisz środowisko, ponieważ wymieniasz żarówki znacznie rzadziej. 

Dodatkową zaletą ledowego oświetlenia jest jego różnorodność. Lampy ledowe mają bowiem różne kolory, dlatego też w zależności od swoich preferencji możesz wybrać światło ciepłe lub zimne. Ponadto, możesz też zdecydować się na różne formy oświetlenia – na rynku znajdziesz zarówno klasyczne lampy ze światłem LED, jak i różnego rodzaju taśmy ledowe lub inne rodzaje oświetlenia, które podkreśli charakter Twojego wnętrza. 

Gdzie umieścić oświetlenie ledowe?

Lampy LED możesz umieścić w każdym wnętrzu. Będzie wyglądać świetnie zarówno w pokojach w Twoim domu, jak i w pomieszczeniach biurowych. W salonie lub sypialni genialnie sprawdzą taśmy ledowe zamontowane w gzymsie. Jest to typowo dekoracyjne rozwiązanie, które zapewni niepowtarzalny i nowoczesny efekt, a także będzie dodatkowym źródłem światła rozproszonego. Warto także mieć na uwadze, że zamontowana w ten sposób lampa ledowa emituje światło zmiękczone, co sprawia, że sprzyja ono odpoczynkowi i relaksowi. Aby stworzyć taką ciekawą aranżację świetlną w swoim domu, koniecznie sprawdź lampy LED, które oferuje sklep elektryczny

Lampy LED to również bardzo efektowne oświetlenie łazienki oraz kuchni. Także tutaj będzie świetnym źródłem światła rozproszonego, jednak genialnie sprawdzi się również w roli głównego źródła światła w pomieszczeniu. Pięknie wyglądać będzie na przykład umieszczone pod lustrem lub wanną, a w przypadku kuchni lub aneksu kuchennego – pod wiszącymi szafkami, genialnie oświetlając blat kuchenny.

Zdjęcie autorstwa Max Vakhtbovych z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotografia korporacyjna: Dlaczego warto inwestować w profesjonalne zdjęcia?
Fotografia korporacyjna: Dlaczego warto inwestować w profesjonalne zdjęcia?
W dzisiejszych czasach każda firma, niezależnie od wielkości i branży, potrzebuje dobrego wizerunku, aby przyciągnąć i zatrzymać klientów. Jednym ze sposobów na budowanie pozytywnego wizerunku jest wykorzystanie profesjonalnych zdjęć korporacyjnych. W tym artykule przedstawimy trzy główne powody, dla których warto zainwestować w fotografię korporacyjną.
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
Czy istnieje uniwersalny język, który łączy wszystkie mamy na całym świecie?
Notatek.pl: dlaczego potrzebujesz dobrych notatek
Notatek.pl: dlaczego potrzebujesz dobrych notatek
Początkujący studenci często bagatelizują kwestię notatek. Niektórzy chodzą na wykłady i nie notują, gdyż wydaje się im, że mają wystarczająco dobrą pamięć. Specjaliści z serwisu notatek.pl przekonują, że każdy student potrzebuje kompletnych notatek. Zdecydowanie najlepiej jest notować samodzielnie, jednak w przypadku, gdy nasze notatki nie są wysokiej jakości, możemy posiłkować się materiałami z notatek.pl.
Ostatnie wpisy