Na czym polega certyfikacja ISO?
Biznes

Na czym polega certyfikacja ISO?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Coraz więcej firm umieszcza na swoich strona oraz ofertach, informacje na temat certyfikacji ISO. To sprawia, że temat wydaje się nam dość znajomy. Jednak wiele osób wciąż nie jest w stanie rozszyfrować dokładnego znaczenia prezentowanego zapisu. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to spokojnie. W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, na czym polega certyfikacja ISO, co oznacza i dlaczego tak wiele firm podaje informacje o tym, że omawianym certyfikatem dysponują.

Co dokładnie oznacza certyfikat ISO?

W dużym uproszczeniu ISO, to certyfikacja potwierdzająca dostosowanie się konkretnej firmy, do określonych procesów, albo dowód na stosowanie właściwych praktyk. Certyfikaty oznaczone są konkretną numeracją, a każdy ciąg liczbowy dotyczy właściwych kwestii. Aby odczarować nieco bardziej to pojęcie, przeanalizujmy konkretną certyfikację. ISO 9001 to potwierdzenie, że dana firma zapewnia jakość i bezpieczeństwo swoich produktów. Certyfikat ma wpływ na wzrost konkurencyjności danej firmy na rynku międzynarodowym. Jest bowiem potwierdzeniem, że dana firma reprezentuje wysokie standard, posiada przejrzysty system organizacji i wie, jak podejmować odpowiednie działania prowadzące do rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikacji ISO 9001, to koniecznie zapoznaj się z informacjami na stronie https://gcsquality.pl/certyfikaty/iso-9001/.

Jakie jeszcze oznaczenia certyfikatów oprócz ISO możemy spotkać?

Skoro temat związany z certyfikacją ISO jest dość klarowny, to warto zwrócić uwagę, czy są jeszcze jakieś dodatkowe certyfikaty, którymi konkretne firmy powinny się zainteresować. Oczywiście, że tak. Jest wiele certyfikacji, które mogą mieć realne przełożenie na prowadzenie konkretnej działalności. Jednym  nich jest HACCP. Certyfikat dotyczy bezpieczeństwa żywności. Jest to bardzo ważna kwestia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Właśnie dlatego, każda firma, która chce udowodnić, że przestrzega wszystkich norm w odniesieniu do procesów produkcyjnych, a także pokazać, że produkuje wyroby wysokiej jakości, to wspomniany certyfikat może mieć na to ogromny wpływ. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikacji HACCP, to zapraszamy do odwiedzenia strony https://gcsquality.pl/certyfikaty/haccp/.

Certyfikacja ISO — jakie jeszcze certyfikaty są dostępne?

Osoby nieco bardziej zainteresowane tematem, na pewno spotkały się z informacjami, że certyfikat  ISO 9001 nie jest jedyną dostępną opcją. Tak jak wspominaliśmy nieco wcześniej, każdy z certyfikatów świadczy o stosowaniu właściwych procesów lub odpowiednim podejściu do konkretnych norm. Jednym z bardzo popularnych certyfikatów jest także ISO 14001. Odnosi się on do racjonalnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego. Dokładniej chodzi o to, że dana firma lub organizacja, skupia swoje zadania na tym, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisku na każdym etapie cyklu życia ich produktów. To ważna informacji dla osób, które chcą poprawić wizerunek firmy, a także pokazać jak ważne znaczenie dla ich organizacji na środowisko. Więcej informacji na temat omawianej certyfikacji możesz znaleźć na stronie: https://gcsquality.pl/certyfikaty/iso-14001/.

Zdjęcie główne: pexels.com/qmicertification design

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zegarek do ćwiczeń i na imprezę – jaki smartwatch wybrać?
Zegarek do ćwiczeń i na imprezę – jaki smartwatch wybrać?
Szukasz eleganckiego smartwatcha, który sprawdzi się też na siłowni? Mamy coś dla Ciebie!
Dlaczego na urlop lepiej wybrać apartament?
Dlaczego na urlop lepiej wybrać apartament?
Planujesz urlop? Zarezerwuj apartament! Przekonaj się sam, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!
Wynajem czy zakup przestrzeni biurowej?
Wynajem czy zakup przestrzeni biurowej?
W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym, czy lepiej wynająć czy kupić przestrzeń biurową dla swojej firmy. To ważna decyzja, która ma wpływ na wiele aspektów biznesowych, w tym na budżet, możliwości rozbudowy i elastyczność operacyjną. Oba rozwiązania mają wady i zalety, więc warto zastanowić się nad nimi bliżej.
Ostatnie wpisy