Współczesne formy druku
Sztuka & design

Współczesne formy druku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wydaje się, że w XXI wieku rozwój technologiczny nie postępuje już liniowo, ale wręcz wykładniczo, a może nawet pędzi na łeb na szyję i nie sposób go dogonić. Podążanie za nowinkami i kolejnymi ulepszeniami może być trudne, kiedy wydaje się, że nowości otaczają Cię ze wszystkich stron, ale mimo wszystko chcesz być na bieżąco. Sprawdź, co zmieniło się w branży drukarskiej!

Druk cyfrowy na małą skalę

Jakiś czas temu drukowanie identycznych kopii było niewyobrażalne, dzisiaj posiadanie drukarki w domu jest właściwie standardem. Nadal jednak zazwyczaj oznacza to w praktyce wyłącznie możliwość jednolitego drukowania na stronach w formacie A4. Jest to wystarczające na prywatny użytek, ale jeśli potrzebujesz innego rodzaju druku, zazwyczaj musisz zgłosić się do odpowiedniej firmy umożliwiającej Ci skorzystanie z wymarzonych usług. Na przykład korzystając z możliwości drukarni cyfrowej Totem (https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy) jesteś w stanie wydrukować w niewielkim nakładzie własną książkę czy zbiór opowiadań. Jest to oferta skierowana szczególnie dla pisarzy, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości przebicia się na rynku lub spełnić marzenie o posiadaniu własnej książki, ale nie tylko. W ten sposób możesz również wydrukować katalog czy folderów swojej firmy. Pamiętaj, że skorzystanie z druku cyfrowego da Ci o wiele bardziej profesjonalny efekt, niż używanie zwykłej drukarki.

Skok technologiczny – druk 3D

Druk 3D wydaje się być nie tyle krokiem, co skokiem w dal w kategorii technologicznych nowości. I chociaż nie jest to najnowsze odkrycie, warto pochylić się nad nim z uwagą w dobie coraz większej popularności i dostępności. Naturalnie, mało kto może pozwolić sobie na posiadanie drukarki 3D w domu – być może jednak zmieni się to w przyszłości. Na razie tylko niektóre firmy, na przykład EnozTech (https://enoztech.pl/), zajmują się dystrybują drukarek 3D i potrzebnych do nich elementów i wkładów. Dlaczego jednak akurat ten rodzaj druku uważa się za przełomowy?


Cóż, odpowiedzią chyba jest fakt, że drukarka 3D może stworzyć wszystko. Na przykład w 2015 roku FDA (Food and Drug Administration, czyli Agencja Żywności i Leków) zaaprobowała terapię lekiem Spritam wydrukowanym na drukarce 3D. To tylko jeden z przykładów zastosowania druku 3D w codziennym życiu – a przecież może on wkroczyć w niemal każdą jego dziedzinę. Produkcja elementów maszyn, narzędzi, leków, implantów, a może nawet całych sprzętów stanie się rzeczywistością przy użyciu projektów, materiałów takich jak żywice do druku 3D i drukarek. Można śmiało powiedzieć, że dzięki rozwojowi technologii ludzie zaczynają wkraczać w świat, który do tej pory był określany jako science fiction.

Zdj. główne: Gavin Allanwood/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zautomatyzować kontakt z klientem?
Jak zautomatyzować kontakt z klientem?
Automatyzacja kontaktu z klientem ma na celu poprawę jego jakości. Zobacz, jakie zastosować rozwiązania, żeby usprawnić komunikację z klientami.
Samsung Galaxy A: Niesamowite wrażenia mobilne dla wszystkich użytkowników!
Samsung Galaxy A: Niesamowite wrażenia mobilne dla wszystkich użytkowników!
Seria smartfonów Samsung Galaxy A dostarcza kompletny pakiet najnowszych innowacji Galaxy, oferując rewelacyjne wrażenia mobilne z technologią 5G włącznie w doskonałej cenie.
Jak wybrać odpowiednie produkty elektryczne dla instalatorów – poradnik zakupowy
Jak wybrać odpowiednie produkty elektryczne dla instalatorów – poradnik zakupowy
Odkryj kluczowe kryteria wyboru produktów elektrycznych dla instalatorów. Zrozum, jakie cechy powinny mieć dobrej jakości materiały i narzędzia dla branży elektrycznej.
Ostatnie wpisy