Zegarek do ćwiczeń i na imprezę – jaki smartwatch wybrać?
Styl

Zegarek do ćwiczeń i na imprezę – jaki smartwatch wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni zegarek to podstawa codziennego wyposażenia. Problem w tym, aby połączyć zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalność. 

Oczywiście jego użyteczność mierzymy nie tylko poprzez wskazówki zegara. Technologia zrobiła kilka kroków do przodu, dlatego dziś możemy cieszyć się mnóstwem opcji, które zaoferuje nam nasz zegarek. Smartwatch, który połączy się z telefonem, potrafi pokazać nam mnóstwo przydatnych informacji, szczególnie takich, które są korzystne dla osób trenujących.

Kontrola ciśnienia, tempa i ilości kroków, a ostatnimi czasy planowane są nawet inteligentne urządzenia, które pomogą nam bezpośrednio w treningu poprzez informowanie nas o kolejności ćwiczeń oraz o tym, czy wykonujemy je poprawnie. 

Elegancja i funkcjonalność

Interesującym trendem jest zwiększająca się produkcja smartwatchy, które zaczynają do złudzenia przypominać standardowe, eleganckie zegarki. Produkcją takich klasycznych, ale unowocześnionych urządzeń zajmuje się między innymi Huawei, który wypuścił swoją serię Huawei Watch. To w pełni wyposażone w najnowsze osiągnięcia techniki zegarki, które z zewnątrz nie przypominają elektronicznych smartwatchy – zawierają klasyczny wyświetlacz, a pasek wykonany jest ze skóry. 

Co powinien zawierać dobry zegarek sportowy?

Wymieniamy tu co najmniej kilka ważnych elementów, po pierwsze – miernik pulsu, który będzie rejestrował nasze tętno podczas wysiłku fizycznego. Dzięki temu łatwiej obliczymy spalone kalorie – a niektóre zegarki nawet zrobią to za nas i poinformują nas o tym, na jak intensywny trening możemy sobie dziś pozwolić. 

Kolejnym elementem jest monitorowanie snu, które stało się czymś więcej niż zabawą. Dzięki uzyskanym danym możemy się dowiedzieć, jak odpoczywamy w nocy, to zaś jest bardzo istotne dla naszego funkcjonowania za dnia. Być może wydaje nam się, że śpimy całkiem nieźle, ale rzeczywistość okaże się inna. Wtedy powinniśmy sprawdzić, co robimy nie tak, co należy zmienić, aby zadbać o zdrowy sen. Może się okazać na przykład, że codzienne wpatrywanie się przez długi czas w monitor przed snem zakłóca nasz odpoczynek. 

Moduł GPS wraz z licznikiem kroków to następne ważne funkcje w smartwatchu. Dzięki nim wyznaczymy sobie trasę, zapiszemy ją i zmierzymy nasz czas, ilość kroków, odległość, spalone kalorie, a dzięki wcześniejszym aplikacjom zweryfikujemy na przykład, jak bardzo męczył się nasz organizm w trakcie marszu czy biegu. 

Dodatkowymi atutami będą takie moduły, które pozwolą nam nie tylko mierzyć ilość kroków, ale będą działać w przypadku jazdy na rowerze. Taka opcja istnieje także przy pływaniu, jednak tym razem musimy zweryfikować, czy dany smartwatch jest do tego przeznaczony, a zatem czy jego obudowa jest wodoszczelna. 

Przykładowe propozycje

Wiemy już, co powinien oferować nam dobry smartwatch i na co zwracać uwagę. Warto teraz wspomnieć o kilku przykładach takich zegarków:

  • Smartwatch Garmin Fenix 6X – elegancki sprzęt dla zawodowych sportowców. Będzie wiernym kompanem na lata i spełni zdecydowaną większość oczekiwań.
  • Huawei Watch 3 – model tańszy, ale równie rzetelny i wytrzymały. Dla amatorów nie ma właściwie sensu szukać niczego lepszego. 
  • Smartwatch Garmin Vivoactive 4S – wielofunkcyjny, elegancki, nawiązujący do klasyki. To zegarek dla każdego, kto chciałby zarówno mierzyć ciśnienie i ilość kroków, jak i posiadać sprzęt z klasą.

Zdj. główne: Denis Cherkashin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze zestawy warzelnicze
Najlepsze zestawy warzelnicze
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w robieniu domowego piwa, sprawdź najlepsze zestawy warzelnicze.
Jak zbudować system wentylacji w firmie?
Jak zbudować system wentylacji w firmie?
System wentylacji w firmie pomoże w utrzymaniu dobrej jakości powietrza i efektywności pracy. Dowiedz się, jak go zbudować!
Co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych?
Co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych?
W dobie inflacji inwestycja w nieruchomości jest jedną z najpewniejszych metod na ulokowanie kapitału. Sprawdź, co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych przed ich zakupem.
Ostatnie wpisy