G-Steel – ultracienki zegarek od Casio
Styl

G-Steel – ultracienki zegarek od Casio

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Firma Casio jest japońskim producentem zegarków. W swojej ofercie posiada produkty, które są cenione przez użytkowników z całego świata. Ultracienki zegarek G-Steel jest jednym z nich.

Casualowy zegarek o estetycznym projekcie – G-Steel od Casio

Zegarek G-Steel jest produktem, który powstał jako efekt konfigurowania projektu innej serii – G-Shocka. To właśnie ta linia jeszcze niedawno oferowała użytkownikom wyłącznie produkty o proweniencji sportowej, z charakterystycznym ekranem LCD lub wersją ze wskazówkami. Obok nich pojawiały się modele będące połączeniem tych dwóch rozwiązań, jednak dalej były klasyfikowane jako stricte zegarki sportowe. Zmieniło się to właśnie wraz z wprowadzeniem serii G-Steel.

Odróżniała się ona tym, że w zegarkach z tej kolekcji zamontowano metalowy bezel. Ten element to nic innego jak okrągły pierścień, znajdujący się w kopercie zegarka. Stanowi jej stałą część. 

Była to zmiana, która sklasyfikowała zegarki G-Steel w zupełnie innej grupie niż sportowa – w casualowej. Oznaczało to, że produkt otrzymał wyjątkowy charakter, porównując go z resztą zegarków od Casio. Metalowy bezel umożliwiał wkomponowanie zegarka w miejską stylizację o nieco bardziej eleganckim wydźwięku. Od tego stalowego elementu pochodzi również nazwa serii G-Steel.

Co oferuje użytkownikowi zegarek Casio G-Steel?

Użytkownicy mogą skorzystać z kompleksowego zestawu rozwiązań, umożliwiającego naprawdę wygodne korzystanie z funkcji urządzenia. Zastosowano w nim system Tough Solar, a także Bluetooth. Dzięki temu można obsługiwać program na przykład z poziomu aplikacji.

Innym udogodnieniem jest rozbudowany 24-godzinny stoper, mierzący przez pierwsze 60 minut czas z dokładnością co do 1/1000 sekundy. Obok niego wkomponowano w zestaw wyposażenia takie funkcje jak czas światowy World Time z dostępem do 39 stref czasowych, a także pięć multialarmów z sygnalizacją pełnej godziny.

Zegarek Casio G-Steel oferuje również świetny wygląd. Modele z tej serii wyróżniają się wyjątkowo dobrze prezentującym się paskiem. To właśnie ten element jest jedną z rzeczy charakteryzujących zegarki G-Steel, odróżniającą je od G-Shocków. Zastosowano surowiec, który imituje swoim wyglądem oraz fakturą powierzchni skórę, na przykład w przypadku modeli Tough Leather. Oprócz tego dostępne są klasyczne gumowe warianty w różnych opcjach kolorystycznych. Dzięki temu zegarki Casio G-Steel są nie tylko funkcjonalne, ale także świetnie się prezentują w każdej sytuacji. 

Zegarki od znanego japońskiego producenta

Zegarki od Casio wyróżniają się swoją bardzo estetyczną i sportową konstrukcją. Są jednak cenione nie ze względu na to, że świetnie wyglądają, ale dlatego, że są niesamowicie praktyczne. Całość dopełnia fakt, że zegarek Casio można śmiało nazwać jednym z najmniej awaryjnych produktów, jakie są wytwarzane na świecie.  

Nie wszyscy użytkownicy o tym wiedzą, ale pełna nazwa japońskiego producenta brzmi „Kashio Keisanki Kabushiki-gaisha”. To właśnie od tej nomenklatury pochodzi znany na całym świecie skrót Casio. Producent posiada swoją siedzibę w dzielnicy Shibuya w Tokio w Japonii.

Firma została założona w kwietniu 1946 roku przez Tadao Kashio, a pierwszym produktem nie był bynajmniej zegarek, a specjalna fajka o nazwie yubiwa, która umożliwiała spalenie papierosa do samego końca, co w czasach, gdy palenie było w modzie i było bardzo popularne, wiązało się z wielkim sukcesem tego produktu. Następnie firma zajmowała się tworzeniem kalkulatorów i została jednym z prekursorów, jeżeli chodzi o to urządzenie, produkując pierwszy kalkulator osobisty AL-1000 – Casio Mini.

Pierwszy zegarek od Casio został zaprezentowany w 1974 i nazywał się „Casiotron”. Wyposażono go w mechanizm kwarcowy, a także wyświetlacz LCD. Oprócz czasu wskazywał on również aktualną datę. Kolejnym przełomowym produktem był zegarek G-Shock o niesamowitej odporności, który był doceniany przez siły specjalne na całym świecie.

Oprócz wymienionych produktów, marka Casio zajmowała się również wytwarzaniem m.in. kas fiskalnych, telewizorów kieszonkowych, telefonów czy projektorów. Niezależnie od rodzaju produkowanego przedmiotu, Casio kojarzy się z niezawodnością i wysoką jakością sprzedawanych akcesoriów elektronicznych. Seria G-Steel nawiązuje do tych wartości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydatne programy i narzędzia dla początkującego biznesu
Przydatne programy i narzędzia dla początkującego biznesu
Dla początkujących przedsiębiorców, wybór właściwych rozwiązań technologicznych może być decydujący w osiągnięciu sukcesu, pomagając zarządzać codziennymi wyzwaniami i zwiększając produktywność firmy.
Triggo – czym charakteryzuje się polski samochód przyszłości?
Triggo – czym charakteryzuje się polski samochód przyszłości?
Triggo, czyli niewielki polski samochód elektryczny, który ma stać się symbolem car sharingu i robot taxi, a przynajmniej takie są założenia twórców. Czym się charakteryzuje? Sprawdź!
Jest data premiery nowego Mercedesa AMG
Jest data premiery nowego Mercedesa AMG
Kiedy premiera nowego Mercedesa AMG? Poznaliśmy szczegóły.
Ostatnie wpisy