Zegarek dla pana młodego – jaki wybrać?
Styl

Zegarek dla pana młodego – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zostałeś zaproszony na ślub? Chcesz sprawić panu młodemu wyjątkowy prezent? Świetnym wyborem może się okazać zegarek. Nie tylko wskaże czas, ale również podkreśli status społeczny osoby, która go założy. Jednak wybór idealnego zegarka nie jest taki prosty. Podpowiemy Ci, na jakie modele warto postawić.

Zegarek z paskiem skórzanym czy bransoletą?

Eleganckie zegarki męskie mają najczęściej pasek skórzany lub bransoletę. Który z tych modeli warto wybrać dla pana młodego? Wszystko zależy od jego stylu życia, zawodu, w jakim pracuje, czy jego indywidualnych upodobań. Nie da się ukryć, że wielu mężczyzn ceni sobie tradycyjne bransolety. Te występują najczęściej w kolorze srebrnym lub złotym i najlepiej pasują do stroju wizytowego. Dlatego też polecamy ten wybór wszystkim, którzy wiedzą, że osoba obdarowywana pracuje na przykład w biurze i to na wysokim stanowisku. Wtedy taki dodatek może wiele powiedzieć o statusie właściciela. Pasek skórzany również jest elegancką opcją, szczególnie stonowane kolory, takie jak czerń czy brąz. Jednak w tym przypadku wiele zależy od samej tarczy i sposobu jej wykończenia.

Kolor tarczy ma ogromne znaczenie

Kolor tarczy może mieć naprawdę duże znaczenie nie tylko dla osoby, która otrzyma zegarek. Prawidłowe połączenie barwy paska z tarczą wpłynie na całokształt postrzegania tego urządzenia. Co więcej, może z powodzeniem zgrać się z konkretnym ubiorem mężczyzny. Przykładem może być zegarek na srebrnej bransolecie z granatową tarczą. Takie połączenie doskonale pasuje do ciemnoniebieskiego garnituru. Choć to oczywiście przykład, obrazuje, w jakim stopniu kolor tarczy może wpłynąć na sam czasomierz. Polecamy zarówno ten, który już wymieniliśmy, jak i inne możliwości dostępne na rynku. Znajdziesz szereg wykonań, niektóre z nich mogą okazać się idealnymi. Dobry wybór to na przykład brązowy skórzany pasek w połączeniu z czarną tarczą ze srebrnymi wstawkami wokół koperty.

Kształt koperty – na co postawić?

Najpopularniejszym i bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem będzie koperta okrągła. To tradycyjny wybór, który przemawia do mężczyzn bez względu na to, czy zegarek ma pasek skórzany, czy też bransoletę. Koperta kwadratowa z kolei to dobry pomysł, gdy wiesz, że znajomy lub członek rodziny, któremu kupujesz zegarek z okazji ślubu, ceni sobie sportowy styl. Wtedy postaw także na inne elementy zegarka, które będą o tym świadczyć. Jeśli jednak nie jesteś pewien, na co postawić, okrągła tarcza będzie rozwiązaniem uniwersalnym. 

Polecane marki zegarków dla mężczyzn

Jednym z najpopularniejszych producentów zegarków dla mężczyzn jest japońska firma Casio. Czasomierze, jakie oferuje swoim klientom, dostępne są w konkurencyjnych cenach. Wybór modeli jest ogromny, co za tym idzie, dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań obdarowywanej osoby nie będzie stanowiło problemu. Polecamy również zegarki firmy Tommy Hilfiger, szczególnie modele z prostą, wręcz wydawać by się mogło pustą tarczą. Marka Diesel także tworzy ciekawe produkcje, nieco bardziej sportowe. G-Shock z kolei produkuje modele typowo dla fanów ruchu i aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że znajdziesz producenta i model, który spełni oczekiwania pana młodego.

Zdj. główne: Pixel Bee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zbudować system wentylacji w firmie?
Jak zbudować system wentylacji w firmie?
System wentylacji w firmie pomoże w utrzymaniu dobrej jakości powietrza i efektywności pracy. Dowiedz się, jak go zbudować!
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Na efekty pozycjonowania składa się szereg czynników, które dotyczą różnych aspektów działania strony. Które z nich mają największe znaczenie?
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
W artykule opisano kluczowe aspekty do rozważenia podczas wyboru pakietu wsparcia technicznego dla domowego Internetu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie stałe, niezawodne łącze.
Ostatnie wpisy