Jak zadbać o bezpieczeństwo danych w firmie?
Biznes

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie cyfryzacji coraz częściej dochodzi do wycieku danych, szantażu czy innego rodzaju naruszeń. Odpowiednie zabezpieczenie serwerów, dysków, wirtualnych dokumentów oraz znajdujących się na nich informacji jest kluczowe dla bezpieczeństwa firmy oraz jej klientów. Przeczytaj, jak wzmocnić ochronę danych w firmie.

Cyfryzacja danych 

Zapewnienie bezpieczeństwa danych nie jest sytuacją jednorazową w firmie, ale procesem, który wymaga wprowadzania ciągłych usprawnień i monitorowania zagrożeń w odpowiedzi na nowe metody wyłudzania informacji. U podstaw bezpieczeństwa danych cyfrowych leży systematyczne tworzenie kopii zapasowych. Backup danych może uratować funkcjonowanie firmy w razie awarii, ataku hakerskiego czy wystąpienia problemów sprzętowych.

Oprogramowanie do danych kadrowych i obsługi przedsiębiorstwa

Jednym z podstawowych rozwiązań, umożliwiających zwiększenie bezpieczeństwa informacji w firmie, jest wdrożenie specjalnie zaprojektowanego systemu informatycznego do zarządzania lub outsourcing informatyczny, polegający na zleceniu zadań z zakresu ochrony danych informatykom, którzy się w tym specjalizują. Innowacyjne systemy informatyczne dla firm umożliwiają zoptymalizowanie przepływu informacji, a także łatwiejsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Warto zainwestować w oprogramowanie pozwalające na kontrolowanie wielu procesów zachodzących w firmie. Przykładowo system zarządzania dostępny na stronie: https://arkomp.pl/systemy-zarzadzania-enova/, pozwala na usprawnienie pracy działów w firmie, takich jak księgowość, sprzedaż czy produkcja. Nowoczesne oprogramowanie stanowi praktyczne narzędzie pracy, które wspiera automatyzację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, a przy tym jest nieustannie udoskonalane, aby sprostać bezpieczeństwu i potrzebom każdej firmy. 

Wewnętrzna polityka bezpieczeństwa

Warto dbać o przeszkolenie wszystkich pracowników z firmowej polityki prywatności. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w firmach, które oferują pracę hybrydową. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu pracownicy mogą dowiedzieć się, czym są naruszenia ochrony danych i jak im zapobiegać. Działania, takie jak świadoma obsługa firmowej korespondencji mailowej, ochrona antywirusowa służbowego komputera i telefonu, spełnianie wymogów RODO oraz świadomość tego, jak funkcjonuje m.in. phishing czy pharming, pozwala przeciwdziałać wielu zagrożeniom.

Zdjęcie główne: pexels.com/SevenStorm JUHASZIMRUS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym nie oszczędzać, tworząc stronę www?
Na czym nie oszczędzać, tworząc stronę www?
Tworzysz stronę internetową firmy? Na tych elementach nie warto oszczędzać! Przeczytaj, jak zaprojektować efektywną i estetyczną stronę www.
Jak wykorzystać przednią diodę LED w twoim smartfonie do poprawy jakości zdjęć?
Jak wykorzystać przednią diodę LED w twoim smartfonie do poprawy jakości zdjęć?
Odkryj sekrety wykorzystania przedniej diody LED w smartfonie do osiągnięcia wyższej jakości zdjęć. Poruszymy temat ustawień, optymalnego oświetlenia i praktycznych technik, które pomogą w twojej fotograficznej podróży.
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Na efekty pozycjonowania składa się szereg czynników, które dotyczą różnych aspektów działania strony. Które z nich mają największe znaczenie?
Ostatnie wpisy