6 rzeczy, których nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym
Biznes

6 rzeczy, których nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Komfort pracy lekarza oraz wygoda i bezpieczeństwo pacjenta powinny być podstawą w każdym gabinecie stomatologiczny. Aby to zapewnić, warto wybrać dobrej jakości sprzęt i akcesoria dentystyczne. Podpowiadamy, jakich 6 rzeczy nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym.

Unit stomatologiczny

Najważniejszym wyposażeniem gabinetu stomatologicznego jest unit, czyli fotel stomatologiczny, stolik lekarza i stolik asysty, sterownik nożny, blok spluwaczki, lampa zabiegowa, blok zasilania oraz konsola lekarza z urządzeniami takimi jak turbina, mikrosilnik, do którego podłączane są różnego rodzaju wiertła i dmuchawka wodno-powietrzna. Jest to podstawowy sprzęt w każdym gabinecie.

Instrumenty stomatologiczne

Niezwykle ważne w gabinecie są także instrumenty stomatologiczne, czyli podstawowe narzędzia, które wykorzystywane są do oceny stanu jamy ustnej i w diagnozowaniu konkretnych problemów. Mianem takich instrumentów określamy usterko dentystyczne z uchwytem, zgłębnik dentystyczny twardy, nazywany również sondą lub zgłębnikiem stomatologicznym, oraz pęsetę stomatologiczną.

Narzędzie stomatologiczne

W gabinecie nie może zabraknąć oczywiście narzędzi do wykonywania zabiegów. Potrzebne więc będą:

  • narzędzia do izolowania zębów od wilgoci, czyli instrumenty i akcesoria, dzięki którym stomatolog może osuszać jamę ustną
  • narzędzia do wypełniania ubytków i opracowywania wypełnień takie jak różnego rodzaju nakładacze i upychadła stomatologiczne
  • narzędzia do opracowywania zębów, które służą do opracowywania tkanek twardych i miękkich zębów oraz odbudowywania brakujących ścian zęba.
  • narzędzia chirurgiczne wykorzystywane do zabiegów takich jak ekstrakcja zębów. Do narzędzi chirurgicznych zaliczamy dźwignie bagnetowe i korzeniowe, kleszcze do różnego rodzaju zębów, igły i igłotrzymacze. 
  • Narzędzia implantologiczne służące do odbudowy uzębienia na implantach. Należą do nich między innymi: periotomy, osteotomy implantologiczne i dłutka implantologiczne.  

Akcesoria do dezynfekcji i sterylizacji

Dezynfekcja i sterylizacja stanowią podstawę do odpowiedniego funkcjonowania gabinetu stomatologicznego. Dlatego też w gabinecie koniecznie muszą znaleźć się różnego rodzaju preparaty pozwalające na zachowanie sterylnych warunków i stosowanie dezynfekcji. Potrzebne będą także akcesoria do mycia i dezynfekcji skóry, instrumentów i powierzchni, pojemniki do mycia i dezynfekcji, opakowania do sterylizacji narzędzi stomatologicznych oraz testy i akcesoria do sterylizacji.

Pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe

Akcesoria takie jak pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe zapewniają skuteczne i optymalne działanie gabinetu. Służą one do zabezpieczenia pacjenta przed ewentualnymi zabrudzeniami podczas procedur stomatologicznych, stanowią ochronę przed zanieczyszczeniami takimi jak ślina, krew, cząstki zębiny, a co za tym idzie, gwarantują wygodę oraz bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów.

Akcesoria dla dentysty

W gabinecie nie może także zabraknąć różnego rodzaju akcesoriów dla lekarza takich jak odzież ochronna, przyłbice stomatologiczne, maseczki, okulary stomatologiczne oraz różnorodne rękawiczki. Dobór odpowiednich akcesoriów znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo w gabinecie stomatologicznym, zarówno dla lekarza jak i pacjentów.

Zdjęcie główne: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samsung Galaxy A: Niesamowite wrażenia mobilne dla wszystkich użytkowników!
Samsung Galaxy A: Niesamowite wrażenia mobilne dla wszystkich użytkowników!
Seria smartfonów Samsung Galaxy A dostarcza kompletny pakiet najnowszych innowacji Galaxy, oferując rewelacyjne wrażenia mobilne z technologią 5G włącznie w doskonałej cenie.
Jak umiejętnie zarządzać finansami firmy?
Jak umiejętnie zarządzać finansami firmy?
Żadna działalność gospodarcza nie istnieje bez finansów. Dlatego też tak ważne jest, aby rozsądnie i umiejętnie nimi zarządzać. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić, aby Twoja firma działała na pełnych obrotach.
Czego nie wypada robić na imprezie firmowej?
Czego nie wypada robić na imprezie firmowej?
Dowiedz się, jakich reguł przestrzegać na firmowej imprezie.
Ostatnie wpisy