Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?
Lifestyle

Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy ojciec jest gadżeciarzem. Świadomość tego ułatwia nam wybór prezentu. Sprawdź, z jakiego prezentu ucieszy się każdy smart ojciec. 

Jak dowiedzieć się, czego potrzebuje smart ojciec?

Kupno odpowiedniego prezentu w wielu przypadkach nie jest łatwą czynnością. Na początku warto się dowiedzieć, co tak naprawdę jest potrzebne ojcu do tego, żeby na jego twarzy pojawił się uśmiech. Mogą to być zarówno produkty, które są po prostu ciekawe, jak i te, których funkcje będą mogły być wykorzystane w pracy. Warto się również zastanowić nad formatem. Nie musi być to koniecznie osobne urządzenie, ale na przykład dodatkowe akcesoria. 

Na temat tego, co konkretnie jest potrzebne tacie, może pomóc rozmowa. Warto na początku zapytać go – pośrednio lub bezpośrednio o to, co tak naprawdę mu by się przydało. Jeżeli chcesz mu sprawić dużą niespodziankę, to możesz zapytać mamę lub jego znajomych, o czym ostatnio z nim rozmawiali i jakie rozwiązania technologiczne go ciekawią lub po prostu są mu potrzebne. 

Najpopularniejsze pomysły na gadżet dla smart ojca

Czasem dzieje się tak, że pomimo tego, że ojciec żywo interesuje się technologią i akcesoriami, to rozpoczął swoją przygodę z gadżetami od zaawansowanych urządzeń, na przykład dobrze wyposażonych laptopów, czy smart domu, co rzeczywiście może świadczyć o tym, że lubi unowocześnienia. 

W takiej sytuacji można rozważyć zakup klasyków, jeżeli chodzi o gadżety. Należą do nich na przykład smartwatch lub konsola do gier. W pierwszym przypadku jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy wiedzą, że ojciec jest ciekawy tego, ile kalorii spala dziennie, chce mierzyć tętno, czy po prostu mieć modny gadżet na nadgarstku. 

W przypadku smartwatcha warto sugerować się marką – dla urządzeń z androidem prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie MiBand, a w sytuacji, gdy nasz tata ma smartfon Apple – Apple Watch. To właśnie dzięki takim akcesoriom jak smartwatch ojciec będzie mógł błyskawicznie odczytać SMS-a czy sprawdzić ile spalił kalorii na spacerze z psem. 

Czasami ojcowie „zgrywają się”, że konsola do gier nie jest dla nich, jednak w momencie, kiedy w ich dłoniach znajduje się Pad lub nakładają okulary VR, odzywa się w nich młodzieńcza ciekawość i energia. Dlatego można sprawić swojemu tacie konsolę do gier. Nie trzeba od razu decydować się na najnowsze produkty, ponieważ są one zazwyczaj dosyć drogie. Można wybrać PlayStation 4 czy XBOX ONE S, na które dostępne są nie tylko najnowsze tytuły, ale także starsze gry. 

Inteligentny pierścień NFC i elektryczna hulajnoga

Do nieco bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań należą pierścień NFC i elektryczna hulajnoga. To właśnie te urządzenia mogą być hitem, jeżeli chodzi o prezent dla smart ojca. Jeżeli chodzi o pierwsze z akcesoriów, to może ono być znacznym udogodnieniem podczas dokonywania transakcji płatniczych, odblokowywania telefonu, automatycznego przesyłania danych kontaktowych, elektronicznych wizytówek, czy automatycznego podawania adresu strony internetowej. Te wszystkie funkcje są zawarte w niesamowicie estetycznie wyglądającym gadżecie w formacie pierścienia.  

Kolejnym świetnym pomysłem jest elektryczna hulajnoga. Prawdopodobnie w czasach, gdy smart tata dorastał, nie było takich sprzętów. Kto nie zapłaciłby za prezent, dzięki któremu w oczach ojca pojawi się znowu młodzieńczy błysk i widać będzie, że jazda na elektrycznej hulajnodze sprawia mu niesamowitą przyjemność. Takie gadżety dla smart ojca kosztują zwykle niewiele więcej niż 1000 złotych i są dostępne w ratach 0%. Mogą rozwijać prędkość na poziomie 20 KM/h, a na jednym ładowaniu (są wyposażone w silnik 250 W) mogą przejechać nawet do 20 KM/h.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*