Najlepsze zestawy warzelnicze
Lifestyle

Najlepsze zestawy warzelnicze

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można samodzielnie zrobić piwo? Jak najbardziej! Wystarczy zaopatrzyć się w domową warzelnię. Sprawdź, która będzie najlepsza. 

Choć wydawać by się mogło, że proces uwarzenia własnego piwa to coś trudnego i wymagającego sporych nakładów pieniężnych, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Większość zestawów startowych składa się z tych samych elementów, czyli:

  • pojemnika fermentacyjnego,
  • areometru (przyrządu do mierzenia gęstości), 
  • termometru analogowego, 
  • wężyka do zlewania,
  • kapslownicy młotkowej (do kapslowania butelek).

Dopiero z biegiem czasu, kiedy nabierze się doświadczenia, warto rozbudować swoją warzelnię o dodatkowe komponenty. Na szczęście dostępne na rynku zestawy są dopasowane do użytkowników na różnym poziomie zaawansowania. Oto najlepsze z nich!

Dla początkujących

Podstawowy pakiet nie musi być rozbudowany. Na początek wystarczą jedynie wymienione wcześniej elementy. Inwestycja w profesjonalny, duży zestaw może się nie opłacić, na przykład wtedy, kiedy okaże się, że warzenie nie do końca nas interesuje.

Mikrobrowar Browin 

W skład produktu wchodzi: koncentrat słodu do wyrobu piwa 1,7 kg Lager lub Dark Ale, pojemnik fermentacyjny 30 l z pokrywą, rurka fermentacyjna, areometr z menzurką do mierzenia cukru, plastikowe mieszadło, szczotka do mycia butelek, miarka do cukru, kapsle do butelek 100 szt., kapslownica dwuramienna, termometr ciekłokrystaliczny. Zestaw jest kompaktowy i nieduży, idealnie nadaje się na prezent. Można go wykorzystać także do robienia wina czy nalewek.

Cena: ok. 200 zł.

Dla średniozaawansowanych

Osoby, które mają już doświadczenie w warzelnictwie i chciałyby rozbudować swój warsztat, przede wszystkim powinny wyposażyć się w drugi fermentator. W szczególności przyda on się przy produkcji piwa z procesem zacierania słodów.

Jestem Piwowarem – Browar Domowy 

Dużą zaletą tego zestawu jest możliwość wybrania jednego z kilku słodów: Polskie Jasne, Prawdziwe Pszeniczne, Pale Ale, Dry Stout, American Bitter, Grodziskie, Pszeniczne Ciemne. Służy do przygotowania piwa z klasycznym procesem zacierania

Zawiera: dwa fermentatory (z kranikiem i rurką fermentacyjną), areometr, środek do dezynfekcji, kapsle 100 szt., kapslownicę dwuramienną, miarkę do cukru, filtrator z oplotu, glukozę 200 g do refermentacji, jodowy wskaźnik skrobi, termometr piwowarski i ciekłokrystaliczny, wąż do rozlewu 1 m, łygę piwowarską.

Cena: ok. 260 zł.

Dla zaawansowanych

Warto, aby zestaw dla zaawansowanych warzelników domowych posiadał fałszywe dno, które służy do filtrowania zacieru. Jak z niego korzystać? Należy umieścić dno na spodzie kadzi filtracyjnej i przenieść tam zacier, by w efekcie otrzymać klarowną brzeczkę.

Piwowar Premium

Pakiet Piwowar Premium to: trzy fermentatory (z rurką fermentacyjną, kranem do umieszczenia fałszywego dna oraz z rurką i kranem), kapslownica stołowa, cukromierz z menzurką, zaworek grawitacyjny, fałszywe dno z cybantami, termometr ciekłokrystaliczny i Alla France, miarka do cukru, wężyk igielitowy, mieszadło ze stali nierdzewnej, kapsle 50 szt., nadwęglan sodu do dezynfekcji 50 g oraz zestaw surowców (APA, Alt, Weizen lub Dry Stout).

Cena: ok. 570 zł.Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w samodzielnej produkcji piwa, sięgnij po jeden z powyższych zestawów i ciesz się ulubionym, domowym smakiem.

Zdj. główne: Martin Kníže/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co doda sypialni przytulnego charakteru
Co doda sypialni przytulnego charakteru
Jak zaaranżować sypialnię, aby wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś? Poznaj różne oblicza pomieszczenia, w którym będziesz odpoczywać. Zaufaj swojemu gustowi.
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Jeśli jesteś właścicielem kota, prawdopodobnie zależy Ci na zapewnieniu mu zdrowej i zbilansowanej diety. Wielu opiekunów zastanawia się, czy bezzbożowe karmy są odpowiednim wyborem dla ich czworonogów. Jeśli również Ty zastanawiasz się nad tym zagadnieniem, warto bliżej przyjrzeć się karmom bezzbożowym dla kotów.
Jak zastosować tranzystory w praktycznej elektronice? Poradnik dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania
Jak zastosować tranzystory w praktycznej elektronice? Poradnik dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania
W tym poradniku zrozumiesz jak działają tranzystory, jak je zastosować w praktycznej elektronice niezależnie od poziomu zaawansowania. Z łatwością przyswoisz wiedzę i nauczysz się realizować własne projekty.
Ostatnie wpisy