Najlepsze aplikacje do zarządzania finansami
Biznes

Najlepsze aplikacje do zarządzania finansami

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planując odpowiednio swój budżet, można rozsądnie zarządzać finansami oraz zaoszczędzić spore kwoty. Dla części osób jednak racjonalne dysponowanie pieniędzmi nie jest łatwe, dlatego warto skorzystać z aplikacji, które uczą oraz wspierają w gospodarowaniu finansami. 

Aplikacje do zarządzania z finansami przychodzą z pomocą

Aplikacje do zarządzania finansami będą dużą pomocą dla każdego, kto zastanawia się nad tym, jakim sposobem zmusić się w końcu do wypełnienia tabelek, a także ustalić system przynoszący korzyści. Dzięki specjalnie napisanym programom w bardzo łatwy sposób można uporządkować swoje wydatki, a także wyliczyć odpowiedni balans pomiędzy tym, co potrzebne, a tym, co zbędne i jednocześnie znacząco polepszyć sytuację finansową swojego portfela.

Jakie aplikacje do zarządzania finansami są najlepsze?

Za sprawą aplikacji do zarządzania finansami można sobie znacznie ułatwić życie. Większość z nich jest stworzona specjalnie z myślą o osobach, którym niewiele trzeba do tego, żeby porzucić swoje ambitne plany dotyczące oszczędzania. Przemyślany interfejs, a także funkcjonalne opcje i praktyczne konfiguratory pozwalają dostosować działanie aplikacji do swoich oczekiwań. 

Aplikacje Bankowe – bezpieczne zarządzanie finansami

Pierwszym rozwiązaniem, chociaż nie tak oczywistym, są bankowe aplikacje do zarządzania budżetem. Programy pomagające w prawidłowym rozporządzaniu pieniędzmi są dostępne nie tylko w sklepach na urządzenia z Androidem, iOS czy wersje komputerowe, ale także w ofercie banków – i to zupełnie bezpłatnie. Warto sprawdzić, czy na stronie banku, w którym jest się klientem, nie jest widoczna specjalna ikona lub zakładka, po której kliknięciu pojawia się opcja ściągnięcia specjalnego programu.

Większość banków oferuje naprawdę rozbudowane oprogramowanie, które pozwala z dowolnego miejsca zarządzać najważniejszymi kwestiami związanymi z budżetem domowym czy po prostu kontrolowaniem wydatków. Według specjalistów aplikacje do zarządzania finansów od swojego banku są jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ nie pozwalają niezweryfikowanym dostawcom uzyskiwać dostępu do wiadomości na temat naszych finansów.

Aplikacja od polskich programistów – Kontomierz

Aplikacja Kontomierz to program o dość przewrotnej nazwie, który pomaga w zarządzaniu finansami i do tego jest narzędziem, które zostało stworzone przez polskich programistów. Dzięki swojej funkcjonalności, a także wielu praktycznym opcjom, jest jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania finansami w Polsce. Dzięki niemu każdy użytkownik może uzyskać realną kontrolę nad wydatkami, a także znaleźć obszary, na których może zaoszczędzić pieniądze.

Najważniejsze funkcje, w jakie wyposażono aplikację Kontomierz, to tryby pozwalające na importowanie informacji o wszystkich transakcjach z kart oraz kont użytkownika. Nie jest to jedyne udogodnienie związane z tą opcją. Dzięki niej można przejść do następnego etapu, czyli przydzielenia poszczególnych wydatków do kategorii, na przykład pieniędzy wydanych na artykuły spożywcze, paliwo, czy ubrania. 

Na samym końcu te dane są podsumowywanie i użytkownik otrzymuje kompleksowy zestaw informacji na temat tego, w jaki sposób wydaje pieniądze, co znacząco pozwala modyfikować i ulepszać własny system zarządzania pieniędzmi. 

You Need a Budget – klasyka do zarządzania finansami

YNAB (You Need A Budget) jest aplikacją, która może odegrać naprawdę ważną rolę w domowym budżecie. Program został stworzony z myślą o użytkownikach posługujących się urządzeniami z systemem iOS. Dzięki rozmaitym funkcjom można znacząco podnieść jakość zarządzania finansami.

Pierwszą z nich jest możliwość zsynchronizowania aplikacji z kontem bankowym. Dzięki temu najważniejsze informacje mogą być pobierane bezpośrednio z miejsca, w którym przebiegają najbardziej znaczące transakcje finansowe. Za sprawą funkcji On The Go można podzielić się wiadomościami z inną osobą.

Aplikacja umożliwia również ustalanie celów finansowych, na przykład zaoszczędzenia określonej kwoty w danym miesiącu. Całość uzupełnia zestaw raportów, które otrzymuje użytkownik. Dzięki tej oraz innym aplikacjom do zarządzania finansami można znacząco zredukować wydatki i zaoszczędzić pieniądze, bez zatrudniania analityków finansowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe rozwiązanie dla Twojego pupila
Jeśli jesteś właścicielem kota, prawdopodobnie zależy Ci na zapewnieniu mu zdrowej i zbilansowanej diety. Wielu opiekunów zastanawia się, czy bezzbożowe karmy są odpowiednim wyborem dla ich czworonogów. Jeśli również Ty zastanawiasz się nad tym zagadnieniem, warto bliżej przyjrzeć się karmom bezzbożowym dla kotów.
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
Jak wybrać najlepszy pakiet wsparcia technicznego dla swojego domowego internetu?
W artykule opisano kluczowe aspekty do rozważenia podczas wyboru pakietu wsparcia technicznego dla domowego Internetu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie stałe, niezawodne łącze.
Sanatoria wracają do łask ludzi starszych i nie tylko
Sanatoria wracają do łask ludzi starszych i nie tylko
W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania sanatoriami, co świadczy o powrocie do korzeni w poszukiwaniu naturalnych i sprawdzonych metod regeneracji zdrowia.
Ostatnie wpisy