Jak o higienę powinny dbać studia tatuażu?
Biznes

Jak o higienę powinny dbać studia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Higiena w studiach tatuażu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa klientów oraz tatuatora. Przeczytaj, do jakich zasad należy się stosować, aby w bezpieczny sposób wykonać zabieg tatuowania. 

Zachowanie czystości w studiu

Utrzymanie porządku i czystości w salonie, a także przy wszystkich stanowiskach pracy to podstawa, aby wykonywać zabiegi w warunkach pełnej sterylności. W tym celu należy stosować preparaty myjąco-dezynfekcyjne, które działają na bakterie, wirusy, grzyby i prątki gruźlicy. Powinno się nimi przemywać wszystkie powierzchnie zanieczyszczone materiałem organicznym, tj. przez krew i inne wydzieliny. Zanieczyszczone powierzchnie są siedliskiem drobnoustrojów, które mogą stanowić zagrożenie w wyniku kontaktu i łatwo przenosić się na skórę klienta czy narzędzia. Duże znaczenie dla zachowania higieny ma również regularne zmienianie odzieży roboczej przez personel, a także prawidłowa utylizacja odpadów jednorazowych. Odpady, takie jak zużyte jednorazowe igły do tatuowania, powinny trafiać do zakładu utylizacji odpadów medycznych. W tym celu warto wybrać firmę, która gwarantuje zgodność z procedurami i dbałość o środowisko naturalne. Więcej o profesjonalnych usługach transportu i neutralizacji odpadów medycznych przeczytasz na stronie: https://ekoemka.com.pl/odpady-medyczne-poznan/

Stosowanie narzędzi zdezynfekowanych i jednorazowych

Narzędzia i materiały używane przez tatuatora powinny być bezpieczne dla klienta, sprawne technicznie, a także czyste i zdezynfekowane. Stosowanie jałowych narzędzi, a najlepiej jednorazowych, zminimalizuje ryzyko przeniesienia drobnoustrojów na inną osobę. Warto stosować materiały jednorazowego użycia, takie jak sterylne igły, ampułkostrzykawki, dzioby, tuby oraz kubeczki na farbę, które po zakończonym zabiegu tatuowania mogą być potencjalnie zanieczyszczone drobnoustrojami obecnymi we krwi tatuowanego klienta. Szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia do salonów tatuażu, w tym igieł klasycznych i typu cartridge, znajdziesz na stronie:

https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/igly-do-tatuazu.html

Stosowanie preparatów dezynfekujących 

Bardzo ważne dla bezpieczeństwa i sterylności zabiegu jest przestrzeganie zasad higieny przez tatuatora. Powinien on dokładnie myć ręce każdorazowo przed tatuowaniem i po wykonaniu zabiegu, a także pracować w czystej odzieży roboczej i rękawiczkach jednorazowych. Ważna jest nie tylko właściwa dezynfekcja rąk tatuatora i skóry klienta w miejscu, gdzie ma być zrobiony tatuaż, ale również nanoszenie preparatu dezynfekcyjnego na rękojeść maszynki oraz sterylizacja jej głowicy. 

Fot.: Ivan Verrengia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym oglądać igrzyska olimpijskie – nasz przegląd telewizorów OLED
Na czym oglądać igrzyska olimpijskie – nasz przegląd telewizorów OLED
Igrzyska olimpijskie w telewizji? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym przeglądem telewizorów OLED!
Pozycjonowanie sklepu internetowego krok po kroku
Pozycjonowanie sklepu internetowego krok po kroku
Chcesz dowiedzieć się jak pozycjonować strony internetowe, aby osiągnąć doskonałe efekty w jak najkrótszym czasie? Koniecznie zapoznaj się z całym poniższym artykułem, który rozwieje wiele wątpliwości na temat podstawowych działań niezbędnych podczas pozycjonowania. Wszystkie są ważne i istotne, dlatego dopiero wykonanie wszystkich gwarantuje wysoką skuteczność.
Elektronika domowa – poznaj kilka nowoczesnych rozwiązań
Elektronika domowa – poznaj kilka nowoczesnych rozwiązań
Chcesz oszczędzać czas, pieniądze i dbać o bezpieczeństwo swojej rodziny w domu? Przekonaj się, jakie domowe urządzenia elektroniczne możesz zamontować, by codzienne obowiązki stały się łatwiejsze.
Ostatnie wpisy