Notatek.pl: dlaczego potrzebujesz dobrych notatek
Lifestyle

Notatek.pl: dlaczego potrzebujesz dobrych notatek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początkujący studenci często bagatelizują kwestię notatek. Niektórzy chodzą na wykłady i nie notują, gdyż wydaje się im, że mają wystarczająco dobrą pamięć. Specjaliści z serwisu notatek.pl przekonują, że każdy student potrzebuje kompletnych notatek. Zdecydowanie najlepiej jest notować samodzielnie, jednak w przypadku, gdy nasze notatki nie są wysokiej jakości, możemy posiłkować się materiałami z notatek.pl.

Dobre notatki to podstawa

Jeżeli zamierzamy opanować wiedzę z wybranego przedmiotu, powinniśmy mieć dobre notatki. Warto jest chodzić na wykłady nawet gdy nie są one obowiązkowe, gdyż korzystanie z własnych, starannie wykonanych notatek bardzo ułatwia naukę. Jeśli notujemy w zeszycie, po przyjściu do domu warto jest przepisać swoje zapiski z wykładów na komputerze. Jest to znakomity sposób na szybką powtórkę materiału, a dodatkowo z takich notatek łatwiej się korzysta. Kiedy notujemy na wykładzie, zazwyczaj musimy bardzo się spieszyć. Wielu studentów pisze skrótami, których po pewnym czasie nie są w stanie rozszyfrować (w rezultacie ich notatki stają się bezwartościowe).

Zdarza się jednak, że nie możemy być na zajęciach gdyż jesteśmy chorzy lub po prostu mamy do załatwienia ważniejsze sprawy. W takiej sytuacji możemy pożyczyć materiały od znajomych ze studiów. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, gdyż czytanie odręcznie wykonanych notatek może być trudne, a nawet niemożliwe. Dodatkowo nie możemy być pewni ich wysokiej jakości (być może nasz kolega nie zrozumiał zagadnienia, a my będziemy powielać jego błąd).

Gdy brakuje nam notatek z poszczególnych zajęć, warto jest odwiedzić serwis notatek.pl. Znajdziemy w nim notatki ze wszystkich kierunków wykładanych na polskich uczelniach. Jeżeli nie znajdziemy notatek z naszej własnej uczelni, koniecznie sprawdźmy materiały studentów studiujących ten sam kierunek w innych szkołach wyższych. Prawdopodobieństwo, że znajdziemy notatki dotyczące zagadnienia, które nas interesuje jest bardzo wysokie.

Mamy notatki i co dalej?

Posiadanie notatek to pierwszy krok do efektywnej nauki. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że samo ich przeczytanie to zdecydowanie za mało. Warto jest wypisać zagadnienia, które zostały poruszone na zajęciach, a następnie we własnym zakresie je poszerzyć (możemy korzystać z podręczników, a także kursów internetowych).

Dobrą metodą nauki jest wykonywanie fiszek i regularne ich powtarzanie. Na jednej stronie fiszki powinno znajdować się pytanie, na drugiej natomiast odpowiedź. Naszym celem jest zapisanie wiadomości w pamięci długotrwałej. Z tego względu musimy regularnie powtarzać informacje. Najlepszym rozwiązaniem jest nauka po kilkanaście lub kilkadziesiąt minut dziennie (w zależności od ilości materiału, który musimy opanować). Obecnie w sieci możemy znaleźć programy do tworzenia elektronicznych fiszek i powtarzania ich.

Nie odkładajmy nauki na ostatnią chwilę

Jeżeli zależy nam, żeby opanować materiał i zdać dobrze egzaminy, nie powinniśmy odkładać nauki na ostatnią chwilę. Nawet najlepsze notatki mogą okazać się niewystarczające, gdy uczymy się dzień przed egzaminem. Pamiętajmy, że informacje, które powtórzymy raz są zapisywane w pamięci krótkotrwałej. W przypadku gdy podczas egzaminu odczuwamy silny stres, możemy mieć problem z przypomnieniem sobie wiadomości znajdujących się w pamięci krótkotrwałej. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy wiadomości zostaną powtórzone przez nas wielokrotnie. Wówczas przenoszone są do pamięci długotrwałej, co sprawia, że jesteśmy w stanie przypomnieć je sobie o każdej porze dnia i nocy, nawet w sytuacjach silnego napięcia emocjonalnego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto kupić telewizor z matrycą 100 Hz?
Czy warto kupić telewizor z matrycą 100 Hz?
Obecnie producenci telewizorów decydują się na ciekawe rozwiązania, mające na celu zachęcić klientów do zakupów, jak np. częstotliwość odświeżania obrazu 100 Hz. Czy warto wybrać taki sprzęt?
Jak wykorzystać pełen potencjał procesora M1 w Twoim nowym komputerze z serii iMac
Jak wykorzystać pełen potencjał procesora M1 w Twoim nowym komputerze z serii iMac
Od optymalizacji energii po zwiększenie wydajności multimedialnej - dowiesz się, jak w pełni wykorzystać możliwości procesora M1 w nowym iMacu.
Jakie wyposażenie do salonu stylizacji paznokci?
Jakie wyposażenie do salonu stylizacji paznokci?
Ważne wyposażenie salonu stylizacji paznokci - klucz do sukcesu i zadowolenia klientów. O czym warto pamiętać?
Ostatnie wpisy