Jak urządzić wnętrze w stylu boho?
Architektura

Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wszystkich wolnych duchów nastała idealna pora! Styl boho powraca i podbija serca domowników i projektantów wnętrz

Znany ze swojego nacisku na niekonwencjonalne i bogate kolorystycznie elementy, dekor boho oferuje doskonały sposób na wyrażenie indywidualizmu i miłości do różnych kultur.

Jak z powodzeniem wprowadzić styl boho do mieszkania?

Wszechobecne rośliny, naturalne kolory, oryginalne meble i rękodzielnicze dodatki. Istota stylu boho polega na podejmowaniu ryzyka i łamaniu zasad klasycznego wystroju wnętrz. Eksperci od projektowania twierdzą, że kluczem do uzyskania nowoczesnego wyglądu boho jest rozpoczęcie od neutralnej podstawy i nakładanie kolejnych warstw tak, aby uzyskać eklektyczny, ale spójny charakter.

Sztuka mieszania wzorów, kolorów, epok i tekstur z pewnością nie jest przeznaczona dla każdego, ale kiedy spróbujemy i kiedy już uda nam się opanować tę wibrującą, artystyczną atmosferę, nie ma odwrotu.

Styl boho możemy zaprosić do swojego domu za pomocą tradycyjnych makramowych tapet ściennych, kolorowych kilimów, fantazyjnych żyrandoli z koralikami, drzew w pomieszczeniach i soczystych roślin, które sami wyhodowaliśmy i w ten sposób stworzyć przytulny salon lub sypialnię. Jedną z najlepszych rzeczy w tym niezaprzeczalnie artystycznym wyglądzie jest to, że można go osiągnąć bez konieczności wydawania dużych pieniędzy – zwłaszcza, że dużą część rzeczy jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Przedstawiamy nasze zestawienie inspiracji boho dla początkujących.

Kolorystyka

Chociaż nie ma w tym obszarze żadnych sztywnych zasad, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz w stylu boho, powszechne są ciepłe, ziemiste kolory, podobnie jak odcienie metaliczne czy barwy kamieni szlachetnych.

Warto rozważyć głębokie brązy, zielenie i szarości jako kolory bazowe, a następnie uzupełnić je o nasycony fiolet, ognisty pomarańcz czy magiczny błękit. W dużej mierze to właśnie łączenie i nakładanie na siebie różnych kolorów sprawia, że ​​ten styl jest tak wyjątkowy.

Materiały dekoracyjne

Jako przeciwieństwo minimalizmu, nowoczesności i elegancji, boho wyznaje filozofię „więcej znaczy więcej”. Kluczem do zastosowania materiałów dekoracyjnych w salonie lub sypialni boho jest ich mieszanie i dopasowywanie. Naturalne, podstawowe materiały, takie jak juta i sizal, można łączyć z powodzeniem z jedwabiem i szenilem. Materiały powinny mieć lekko zużyty wygląd, przesadna połyskliwość psuje cały efekt. 

Frędzle, szydełka i makramy, poduszki, zasłony i dywaniki… wszystkie te elementy łączą się, tworząc przytulne, inspirujące miejsce spotkań. Baldachimy nad łóżkami i częścią dzienną są także charakterystycznymi ozdobami boho.

Meble boho

Coś, czego nie znajdziemy w zwykłym sklepie. Z reguły pokoje boho są wypełnione meblami zbieranymi z biegiem czasu, są to przedmioty używane i zabytkowe. Każdy mebel powinien być wyjątkowy i opowiadać jakąś historię. Dlatego też urządzanie wnętrza może być dobrą zabawą – w odkrywanie lokalnych sklepów vintage i wybieranie każdego elementu z osobna. 

Czego szukać? Klimatu boho dodają z całą pewnością pluszowe fotele i kanapy w nasyconych kolorach. Do tego koniecznie dywaniki lub wypchane poduszki podłogowe, które stworzą przyjazną atmosferę do siedzenia na podłodze. Meble o opływowym lub prostym oparciu nie będą tu pasować, dobrze jest wybierać wygodne elementy dające poczucie relaksacji już od samego patrzenia, takie jak szezlongi, leżanki lub krzesła motylkowe.

Zdj. główne: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Surowe piękno: Wykorzystanie industrialnych obrazów w nowoczesnym designie
Surowe piękno: Wykorzystanie industrialnych obrazów w nowoczesnym designie
Wybierając takie obrazy, można stworzyć unikalną i inspirującą przestrzeń, która z pewnością przyciągnie uwagę i zachwyci każdego gościa.
Jak integracja systemu CRM może wspierać dostępność cyfrową zgodną ze standardami WCAG?
Jak integracja systemu CRM może wspierać dostępność cyfrową zgodną ze standardami WCAG?
Dowiedz się, jak poprawne wdrażanie systemu CRM może przyczynić się do zwiększenia dostępności cyfrowej na Twojej stronie internetowej zgodnie ze standardami WCAG.
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Co wpływa na pozycjonowanie? Pięć podstawowych kwestii
Na efekty pozycjonowania składa się szereg czynników, które dotyczą różnych aspektów działania strony. Które z nich mają największe znaczenie?
Ostatnie wpisy