Jak poszerzać swoje kompetencje?
Biznes

Jak poszerzać swoje kompetencje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pracodawcy wciąż wymagają więcej od pracowników. Jeśli zależy ci na tym, aby jak najdłużej utrzymać się na  rynku pracy, poznaj sposoby, które pozwolą ci na rozwinięcie swoich kompetencji zawodowych.

Dlaczego warto rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Rozwój osobisty jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach nie tylko pod względem prywatnym, ale również zawodowym. Rynek pracy stawia przed tobą coraz większe wymagania, a ty chcąc, czy nie chcąc, musisz je spełnić. Jeśli nie zastanawiasz się nad poszerzeniem swoich kompetencji zawodowych, twój pracodawca będzie zmuszony, aby na twoje miejsce zatrudnić bardziej kompetentnego pracownika. Dlatego jeśli chcesz utrzymać swoją posadę jak najdłużej, musisz poznać te sposoby na rozwijanie swoich kompetencji zawodowych.

Darmowe źródła wiedzy dla pracowników

Skutecznym sposobem, aby rozwinąć swoją wiedzę zawodową, jest darmowa wiedza, którą zaczerpnąć możesz z internetu. Szkolenia team dla nauczycieli to jedna z takich form. Innymi metodami są webinary, spotkania na żywo przez komunikatory, które prowadzone są przez osoby doświadczone, grupy na portalach społecznościowych, przepełnione merytoryczną wiedzą, sprawdzone blogi eksperckie, a także fora, oferujące ważne informacje oraz wzajemne wsparcie innych pracowników, którzy także szukają dodatkowej wiedzy. 

Książki i podręczniki

Pamiętaj jednak, że czasami darmowa wiedza z internetu, choć bardzo pomocna, może nie wystarczyć. Warto dlatego sięgać również po sprawdzone i polecane książki i podręczniki. Dzięki nim bez problemu samodzielnie poszerzysz swoje kompetencje zawodowe. Tego typu rozwiązanie jest bardzo polecane dla każdego pracownika. 

Kury i szkolenia dla pracowników

Musisz cenić swój czas, pieniądze oraz samopoczucie. Jest to bardzo ważne, gdy chcesz rozwijać się zarówno prywatnie jak i zawodowo. Do poszerzania swoich kompetencji wybierać możesz skuteczne kursy lub szkolenia stacjonarne oraz online, które cieszą się coraz większą popularnością. Doskonałym pomysłem będzie kurs fotografii produktowej lub kurs kolejnego języka obcego, co na pewno spodoba się twojemu szefowi i będzie pomocne w pracy. W wykonywanych na co dzień czynnościach możesz postawić także na sprawdzone programy, jak QuarkXPress, który ułatwi i usprawni twoje działania.

Studia podyplomowe 

Studia podyplomowe wciąż cieszą się niemałą popularnością, a to wszystko dlatego, że pracodawcy lubią, gdy są one wpisane w CV pracownika. Dlatego jeśli ukończyłeś studia I lub II stopnia warto przemyśleć wybór studia podyplomowego, jako kolejnego źródła poszerzania swoich kompetencji zawodowych. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zautomatyzować kontakt z klientem?
Jak zautomatyzować kontakt z klientem?
Automatyzacja kontaktu z klientem ma na celu poprawę jego jakości. Zobacz, jakie zastosować rozwiązania, żeby usprawnić komunikację z klientami.
Najlepsze zestawy warzelnicze
Najlepsze zestawy warzelnicze
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w robieniu domowego piwa, sprawdź najlepsze zestawy warzelnicze.
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
CNC – na czym polega i gdzie znajduje zastosowanie
Zastanawiasz się, jak wygląda produkcja części do Twojego samochodu albo skomplikowanych maszyn? Dowiedz się, jak działa CNC i gdzie stosuje się tę technologię.
Ostatnie wpisy