iPhone 14 Pro – czy znasz jego funkcje?
Lifestyle

iPhone 14 Pro – czy znasz jego funkcje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

iPhone 14 Pro to jeden z najnowszych modeli telefonów od Apple. Jego premiara z całą pewnością wzbudziła niemałe zainteresowanie oraz emocje. Czy znasz wszystkie jego funkcje? Dowiedz się, czym może zaskoczyć Cię najnowszy iPhone 14 Pro!

O najnowszych modelach smartfonów od marki Apple zawsze jest głośno. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’a 14 Pro. Poznaj wszystkie najważniejsze funkcje, które Apple proponuje użytkownikom. 

iPhone 14 Pro – poznaj najnowszy model smartfona Apple 

iPhone 14 Pro to jeden z najnowszych smartfonów marki Apple. Jego premiera w Polsce miała miejsce w pierwszej połowie września 2022 roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem oraz emocjami. Co warto wiedzieć o tym innowacyjnym smartfonie?

Design i wyświetlacz

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się wyjątkowy design smartfona. Nowy iPhone dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: głęboka purpura, złoto, srebro oraz gwiezdna czerń. Zauważyć można także, że zarówno iPhone 14 Pro, jak i iPhone 14 Pro Max wyposażone są w ekrany bez charakterystycznego wycięcia, które Apple stosował bez przerwy od 2017 roku. Designerzy zamieścili natomiast dwa otwory, jednak przestrzeń między nimi jest mocno przyciemniona, dzięki czemu sprawiają wrażenie otworu pojedynczego. W otworach tych umieszczona została przednia kamera oraz sensory odpowiedzialne za Face ID. 

Nowością jest również niegasnący wyświetlacz, czyli tak zwana funkcja Always On Display. Dzięki niej możesz w każdej chwili zerknąć na ekran smartfona bez konieczności kliknięcia. Jeśli natomiast odwrócisz iPhone’a dołem lub schowasz, wyświetlacz automatycznie się przyciemni, aby oszczędzać baterię. 

Łączność satelitarna

Jedną z nowych funkcji, które Apple oferuje swoim użytkownikom, jest także tak zwana łączność satelitarna. Co to dokładnie oznacza? Dzięki tej funkcji Twój telefon będzie umożliwiał wysłanie wiadomości lub lokalizacji, co z całą pewnością zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo. 

Aparat

Mówiąc o telefonach Apple, nie można nie wspomnieć o aparatach. W najnowszych iPhone’ach znajdziesz aparat główny 48 Mpix ze stabilizowaną matrycą, pikselami o wielkości 2,55 mikrometra i przysłoną f/1,78, aparat 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym f/2,2 z trybem makro, aparat 12 Mpix z teleobiektywem 3x o jasności f/2,8 i optyczną stabilizacją obrazu, a także sensor LiDAR do skanowania otoczenia w 3D. Takie parametry to wręcz gwarancja zdjęć oraz video w najwyższej jakości.  

Jeśli planujesz zakup najnowszego iPhone 14 Pro lub innego sprzętu z logo jabłka, to koniecznie sprawdź sklep internetowy Apple.

Fot.: Victor Carvalho/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Asystent skrętu w prawo – co to jest i jak działa?
Asystent skrętu w prawo – co to jest i jak działa?
Asystent skrętu na pomoc rowerzystom!
UX designer – czym się zajmuje?
UX designer – czym się zajmuje?
Koncepcja "User Experience" (UX), czyli "doświadczenie użytkownika", zdobywa coraz większe uznanie w świecie technologicznym, gdzie interakcja między człowiekiem a systemem jest kluczowym elementem sukcesu każdego produktu cyfrowego.
Jak dbać o wizerunek firmy?
Jak dbać o wizerunek firmy?
Czy wiesz, że wizerunek Twojej firmy w przestrzeni rzeczywistej i internetowej może zaważyć na Twoje konkurencyjności na rynku? Postaw na metody na miarę XXI wieku i skutecznie promuj się w mediach i wśród klientów.
Ostatnie wpisy