Co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych?
Biznes

Co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Inwestycja w nieruchomości komercyjne to jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie i powiększenie swojego kapitału. Nie jest ona jednak całkowicie wolna od zagrożeń i ryzyka. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości komercyjnej, warto zagłębić się w temat tej metody inwestycji. Sprawdź, co należy wiedzieć o nieruchomościach komercyjnych.    

Czym są nieruchomości komercyjne?   

Terminem tym określa się nieruchomości wybudowane z myślą o prowadzeniu działalności gospodarczej. Pośród różnych rodzajów tego typu nieruchomości można wyróżnić: 

  • Nieruchomości biurowe, czyli wszelkiego rodzaju biura znajdujące się w typowych biurowcach lub przeznaczonych wyłącznie do tego celu kamienicach.
  • Nieruchomości usługowe czyli wszelkiego rodzaju gabinety i salony, na przykład kosmetyczne czy fryzjerskie, lokale gastronomiczne, prywatne przychodnie medyczne i budynki magazynowe.
  • Nieruchomości handlowe, takie jak małe butiki, sklepy i galerie handlowe, a także miasteczka i pasaże handlowe, zlokalizowane najczęściej w strefach podmiejskich.  

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich nieruchomości komercyjnych jest ukierunkowanie na konkretną grupę docelową użytkowników, czyli przedsiębiorców. Przeznaczone do celów inwestycyjnych nieruchomości i lokale mają przede wszystkim zapewnić różnego typu działalnościom przestrzeń do prowadzenia biznesu. Więcej na temat nieruchomości przemysłowych i komercyjnych dowiesz się ze strony https://panattonieurope.com.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości komercyjnej?   

Jednym z najważniejszych aspektów przy poszukiwaniu nieruchomości komercyjnej jest jej lokalizacja. Nie zawsze usytuowanie w centrum miasta oznacza, że dany budynek będzie atrakcyjny i rozchwytywany przez najemców. Często znacznie lepszym wyjściem okazują się być lokalizacje poza ścisłym centrum. Umiejscowienie danej nieruchomości należy uzależnić przede wszystkim od docelowej branży. Na przykład dyskonty spożywcze, sklepy odzieżowe, firmy usługowe czy siedziby dużych firm, dużo chętniej wybierają lokalizację na mniejszych osiedlach lub obrzeżach miasta. W zależności od charakteru i przeznaczenia budynku należy rozważyć, czy dojazd do niego jest swobodny i łatwy, czy w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz czy wokół nieruchomości znajdują się darmowe parkingi lub czy posiada ona własny parking, co jest zawsze dużym atutem.  

Istotne jest również sąsiedztwo innych budynków i przedsiębiorstw. Jeśli planujesz zakup budynku na nowoczesny biurowiec, otoczenie drobnych sklepów i osiedli mieszkaniowych nie będzie zbyt atrakcyjne. Dużo lepiej sprawdzi się lokalizacja, która skupia inne tego typu nieruchomości, choć warto wziąć pod uwagę, że mogą one stanowić konkurencję i rozważyć wszystkie za i przeciw w sposób indywidualny.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Pavel Danilyuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zdobyć patent żeglarski?
Jak zdobyć patent żeglarski?
Chcesz samodzielnie żeglować? W takim razie przyda Ci się patent żeglarski. Nie wiesz, jak go zdobyć? Nie jest to takie trudne!
Kiedy warto skorzystać z doradztwa prawnego?
Kiedy warto skorzystać z doradztwa prawnego?
Doradztwo prawne jest doskonałym narzędziem, które pozwala na poznanie potrzebnych nam zapisów prawa. Dowiedz się, na czym konkretnie ono polega oraz kiedy warto z niego skorzystać.
Czego nie powinno zabraknąć w przychodni?
Czego nie powinno zabraknąć w przychodni?
Dowiedz się, w co powinna być wyposażona każda nowoczesna przychodnia.
Ostatnie wpisy