Czego nie powinno zabraknąć w przychodni?

Artykuł sponsorowany

Przychodnia, tak jak każda inna placówka medyczna, powinna być odpowiednio wyposażona, aby zadbać o swoich pacjentów na jak najwyższym poziomie. Czego nie może zabraknąć w żadnej przychodni? Dowiesz się z tego artykułu!

Środki ochrony osobistej

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie przychodni, są oczywiście środki ochrony osobistej. Mają one za zadanie zapewnienie maksimum bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom przychodni. Co dokładnie zaliczamy do takich środków?

Przede wszystkim rękawiczki medyczne jednorazowe. Używane do zabiegów medycznych lub diagnostyki powinny być wykonane z nitrylu, lateksu lub winylu. Dobrze sprawdzą się również te wykonane z naturalnego kauczuku. Rękawiczki są jednym z najistotniejszych, jak nie najistotniejszym, elementem ochrony osobistej w placówkach medycznych, ponieważ chronią zarówno przed drobnoustrojami, jak i  przed czynnikami chemicznymi. 

Oprócz rękawiczek w każdej placówce medycznej koniecznie powinny znaleźć się maseczki jednorazowe. Należy mieć na uwadze, że maseczki te powinny być wykonane zgodnie z normami z trójwarstwowej włókniny, posiadać badania w zakresie właściwości drażniących i uczulających oraz posiadać najwyższą możliwą skuteczności filtracji szczepów bakterii.

Co więcej, mówiąc o środkach ochrony osobistej, warto wspomnieć również o wyposażeniu pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Muszą być one wyposażone przede wszystkim w środki higieniczne oraz preparaty odkażające do rąk. Warto także zdecydować się na różnego rodzaju udogodnienia, na przykład suszarki do rąk.

Rejestracja medyczna

Żadna przychodnia nie będzie działać sprawnie bez dobrze zorganizowanej rejestracji medycznej. Aby zapewnić swoim pacjentom pełen komfort i dostępność, warto zdecydować się na rodzaje rejestracji: stacjonarną, telefoniczną oraz online. 

Rejestracja medyczna “na miejscu” powinna być absolutną podstawą – przede wszystkim ze względu na wykluczenie cyfrowe części pacjentów. Warto zadbać o to, aby rejestratorki oraz rejestratorzy mieli dokładne procedury i wskazówki, dzięki czemu rejestracja będzie przebiegała sprawniej.

Natomiast rejestracja telefoniczna oraz rejestracja do lekarza online powinny być dodatkiem, który może bardzo ułatwić proces rejestracji. W końcu dzięki tym rozwiązaniom możliwe będzie zarejestrowanie się do lekarza bez wychodzenia z domu. Taka kompleksowa opieka to gwarancja zadowolenia pacjenta oraz porządku w całym systemie rejestracyjnym.  

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.