Prowadzisz biznes? Zainwestuj w oryginalne oprogramowania
Biznes

Prowadzisz biznes? Zainwestuj w oryginalne oprogramowania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli posiadasz własną firmę, powinieneś zadbać o to, żeby jej dane były odpowiednio chronione. Nieoryginalne oprogramowanie zwiększa ryzyko wirusów, poza tym piractwo jest nielegalne. Zobacz, jakie są zalety inwestowania w oryginalne oprogramowania.

Wsparcie ze strony producentów

Legalne oprogramowanie gwarantuje wsparcie ze strony producentów. To ważne zwłaszcza w przypadku systemów wymagających regularnych aktualizacji. Przy pracy z daną aplikacją mogą pojawiać się problemy, a przy ich rozwiązaniu mogą pomóc często tylko jej autorzy. W przypadku firm, których danymi mogą interesować się hakerzy, to właśnie legalne, oryginalne oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo i ochronę wszystkich poufnych i ważnych informacji.

Najnowszym oprogramowaniem Windows jest Windows 10. Wybór właśnie tego oprogramowania będzie gwarancją bezpieczeństwa danych firmy. Na rynku dostępne są różne rodzaje systemu. Do komputerów prywatnych najlepszy będzie Windows 10 home, natomiast Windows 10 pro daje dostęp do wszystkich usług, które ułatwią pracę.

Wirusy w nielegalnym oprogramowaniu

Pobieranie pirackich wersji aplikacji czy oprogramowania może wiązać się z narażeniem komputera na wirusy. Często znajdują się one właśnie w nieoryginalnych systemach. Dlatego też piractwo wiąże się z bardzo dużym ryzykiem zawirusowania dysku komputera.

Etyka a nieoryginalne oprogramowanie

Kwestia etyczna jest często najbardziej pomijana, jeżeli chodzi o używanie nieoryginalnego, pirackiego oprogramowania. Nie jest ona jednak mniej ważna niż pozostałe kwestie, ponieważ systemy operacyjne są wytworem czyjejś pracy. Pobieranie nieoryginalnego oprogramowania wiąże się z mniejszym wpływem ze sprzedaży dla twórców.

Open source

Z angielskiego „otwarte źródło” to alternatywna idealna dla tych osób, które nie chcą korzystać z pirackich wersji oprogramowań i aplikacji, jednak nie mają one pieniędzy na zakup oryginalnych wersji. Wśród programistów popularna jest inicjatywa dzielenia się owocami pracy za darmo. Aplikacje na licencji wolnego oprogramowania posiadają otwarty kod, co znaczy, że każdy może go modyfikować w zależności do własnych potrzeb. W taki sposób działa system operacyjny Linux, którego kod może zostać przerobiony według indywidualnych wymagań.

Open source to jednak nie tylko systemy operacyjne, a także przydatne aplikacje. Duża ilość z nich nie odstaje od tych komercyjnych pod względem możliwości i funkcjonalności. Dla właścicieli firm najbardziej przydatne okazać się mogą programy biurowe. Jeżeli dla kogoś zainstalowanie systemu Microsofta jest zbyt drogie, w sieci można znaleźć darmową alternatywę, czyli Open Office. Pozwala on korzystać z wolnego, bezpłatnego oprogramowania.

Za kupnem legalnego i oryginalnego oprogramowania przemawia większość argumentów. Podstawową zachętą do pobrania pirackiej wersji dla większości osób są pieniądze, jednak przez dużą ilość niebezpieczeństw są one stosunkowo niewielką korzyścią.

Jeżeli chodzi o system Windows 10 cena tego oprogramowania jest przystępna, dlatego warto zainwestować w niego, aby mieć pewność, że dane firmy będą zabezpieczone.

Po czym poznać nieoryginalne oprogramowanie?

Na systemie operacyjnym Windows pracuje większość osób, więc na jego przykładzie najłatwiej będzie opisać, po czym rozpoznać nielegalne oprogramowanie. System Windows musi być aktywowany przez telefon albo przez Internet. Ważne jest posiadanie dowodu zakupu, a także posiadanie odpowiedniej licencji do oprogramowania.

Zdjęcie główne: Lukas/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
UX designer – czym się zajmuje?
UX designer – czym się zajmuje?
Koncepcja "User Experience" (UX), czyli "doświadczenie użytkownika", zdobywa coraz większe uznanie w świecie technologicznym, gdzie interakcja między człowiekiem a systemem jest kluczowym elementem sukcesu każdego produktu cyfrowego.
Czy warto wysyłać pracowników na szkolenia?
Czy warto wysyłać pracowników na szkolenia?
Szkolenia dla pracowników są jednym z najważniejszych narzędzi rozwoju firmy. Pracownicy, którzy uczestniczą w szkoleniach, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, które mogą wykorzystać w pracy. Warto zastanowić się, czy warto wysyłać pracowników na szkolenia i jakie korzyści mogą wyniknąć z tego dla firmy.
Na czym polega certyfikacja ISO?
Na czym polega certyfikacja ISO?
Coraz więcej firm umieszcza na swoich strona oraz ofertach, informacje na temat certyfikacji ISO. To sprawia, że temat wydaje się nam dość znajomy. Jednak wiele osób wciąż nie jest w stanie rozszyfrować dokładnego znaczenia prezentowanego zapisu. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to spokojnie.
Ostatnie wpisy