Co powinno znajdować się w szpitalach?
Biznes

Co powinno znajdować się w szpitalach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz podstawowego wyposażenia szpitali, gabinetów medycznych i kosmetycznych? Wybierz funkcjonalne sprzęty medyczne oraz środki ochrony indywidualnej, które zwiększą bezpieczeństwo pacjentów i pracowników medycznych.

Wysokiej klasy sprzęt medyczny – połączony z przestrzeganiem wymogów sanitarnych – przekłada się na to, że pacjenci odczuwają w gabinecie większy komfort. Nowoczesne meble oraz innowacyjne urządzenia diagnostyczne ułatwiają pracę personelu medycznego, a także budują wizerunek placówki, która świadczy profesjonalne usługi medyczne.

Podstawowe sprzęty medyczne

Do najważniejszych elementów wyposażenia gabinetów lekarskich należą m.in.: łóżka rehabilitacyjne, kozetki lekarskie, łóżka zabiegowe, parawany medyczne, rejestratory temperatury, aparatura służąca do USG lub EKG oraz respiratory. Szeroki wybór respiratorów domowych i szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z niewydolnością oddechową różnego pochodzenia znajdziesz tu: https://www.oddychasz.pl/Respiratory-c16.

Pomieszczenia oraz urządzenia zakładu opieki zdrowotnej należy tak zaaranżować, aby mogły z nich korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Opłaca się wybierać uniwersalne i funkcjonalne meble wysokiej jakości. W gabinecie dobrze sprawdzą się zwłaszcza przeszklone szafki, które pozwolą na szybki dostęp do lekarstw i aparatury medycznej. Wygodnym rozwiązaniem są również urządzenia i szafki lekarskie wyposażone w kółka skrętne, które umożliwiają ich bezpieczne przesuwanie w dowolne miejsce sali.

W przypadku rozmieszczenia łóżek należy pamiętać o tym, że trzeba zapewnić dostęp do pacjenta z trzech stron, w tym z dwóch dłuższych łóżka. Układ mebli w sali również ma znaczenie – powinny być one ustawione w takich odstępach, aby umożliwiać personelowi szybki dostęp do wszystkich pacjentów.

Środki ochrony osobistej – odzież ochronna  

W każdej klinice czy gabinecie powinna znaleźć się profesjonalna odzież przeznaczona do pracy związanej ze służbą zdrowia. Uniformy medyczne mają za zadanie zapewniać komfort przez cały dzień ich użytkowania. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne ubrania medyczne dla kobiet, które łączą estetykę z funkcjonalnością. Elegancka sukienka czy bluza chirurgiczna pozwolą paniom wyglądać modnie i kobieco. Kolorowa odzież sprawdzi się także w pracy z młodymi pacjentami.

Odzież ochronna jednorazowa

Środki ochrony indywidualnej znajdują zastosowanie m.in. w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej, sanatoriach oraz klinikach weterynaryjnych. Produkty jednorazowego użytku mają na celu ochronę personelu medycznego przed wnikaniem do organizmu mikroorganizmów chorobotwórczych. 

Na środki ochrony osobistej składają się zwykle: fartuchy, czepki, osłona ust i brody, rękawiczki, a także ochronniki na obuwie. Powinny być one wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości i spełniać wszystkie normy, tak, aby nie zawiodły w sytuacji wysokiego ryzyka. Personel medyczny nieustannie ma kontakt z materiałem biologicznym i musi stosować środki zapobiegawcze zakażeniom. Ma to szczególne znaczenie w obecnej sytuacji pandemicznej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia do niezbędnych elementów wyposażenia każdego pokoju łóżkowego należy również m.in. umywalka z bieżącą wodą i dozownik z środkiem dezynfekującym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest ważne w wyborze głośników?
Co jest ważne w wyborze głośników?
Słuchanie muzyki to forma relaksu dla większości ludzi na świecie. Prawdziwa przyjemność z tego zajęcia ujawnia się jednak dopiero wtedy, kiedy do dyspozycji ma się odpowiedni sprzęt nagłaśniający. Podpowiadamy, jak wybrać głośniki.
Jak zacząć prowadzić sklep online?
Jak zacząć prowadzić sklep online?
Prowadzenie działalności e-commerce może być bardzo owocnym pomysłem na biznes. Jednak jak zacząć? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem prowadzenia sklepu online.
Jest data premiery nowego Mercedesa AMG
Jest data premiery nowego Mercedesa AMG
Kiedy premiera nowego Mercedesa AMG? Poznaliśmy szczegóły.
Ostatnie wpisy