Ochrona samochodu przed kradzieżą w formie ubezpieczenia
Inne

Ochrona samochodu przed kradzieżą w formie ubezpieczenia

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Będąc posiadaczami samochodu, nierzadko traktujemy go jak oczko w głowie. Nic dziwnego – jest to ruchomość o sporej wartości. Dowiedz się, na czym polega ubezpieczenie samochodu przed kradzieżą i śpij bezpiecznie, nie martwiąc się o swój pojazd.

Jak można ubezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Ubezpieczenie od kradzieży samochodu – czy to możliwe? Owszem! Przed kradzieżą ochroni nas przykładowo ubezpieczenie AC, czyli Autocasco. Ubezpieczenie AC to jednak polisa, która chroni nie tylko przed kradzieżą, lecz także szeregiem innych niefortunnych zdarzeń – są to przykładowo uszkodzenie pojazdu przez zwierzęta czy gałęzie spadające na auto. Czy można zatem nazwać Autocasco ubezpieczeniem od kradzieży? Istnieją różnorodne formy tego ubezpieczenia – może być to ochrona okrojona, pełna lub rozszerzona. Zależnie od ubezpieczyciela, jeśli zdecydujemy się na Autocasco o zawężonym zakresie ochrony, odszkodowanie może przysługiwać nam jedynie na wypadek kradzieży samochodu.

Czy Autocasco to jedyna forma ubezpieczenia, która może ochronić nas przed utratą pojazdu na skutek kradzieży? U poszczególnych ubezpieczycieli usługa tego rodzaju może nosić nieco inną nazwę – jest to jednak zależne od danej firmy.

Czy OC chroni przed kradzieżą pojazdu?

OC, czyli ubezpieczenie obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego, nie jest ubezpieczeniem chroniącym przed kradzieżą auta. Aby być zabezpieczonym na taką ewentualność, należy zakupić dobrowolne ubezpieczenie Autocasco w wybranej formie. Wybierając dany pakiet, warto dokładnie przewertować jego Ogólne Warunki Ubezpieczenia, tak aby mieć pewność, że ubezpieczenie spełnia nasze oczekiwania.

Co wpływa na koszt ubezpieczenia AC?

Cena danej polisy ubezpieczeniowej jest zależna przede wszystkim od wartości pojazdu, który chcemy ją objąć. Jeśli firma ubezpieczeniowa stwierdzi, że Twój model samochodu znajduje się wśród tych, które często są kradzione, składka na ubezpieczenie może okazać się dość wysoka. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę także Twoją historię ubezpieczeniową i to, gdzie zazwyczaj parkujesz auto.

Jakie ubezpieczenie od kradzieży samochodu warto wybrać?

Wybierając dany pakiet ubezpieczeniowy, warto zwrócić uwagę na pewne elementy. Ubezpieczenie powinno nie tylko wpisywać się w nasz budżet, lecz także nieść za sobą korzystne warunki, których dokładny opis znaleźć można w OWU.

Bardzo ważnym aspektem umowy jest to, jaka jest suma ubezpieczenia. Warto wybierać polisy ubezpieczeniowe, które mają zapisaną stałą sumę ubezpieczenia, dzięki czemu odszkodowanie odpowiadające wartości auta będzie niezmienne. 

Jak znaleźć korzystną polisę ubezpieczeniową?

Ubezpieczenia takie, jak AC i OC oferuje bardzo wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Jak znaleźć zatem najlepszą ofertę? Aby to zrobić, warto przeprowadzić porównanie OC i AC, korzystając z narzędzi dostępnych w internecie. Porównywarkę ofert ubezpieczeń znajdziesz przykładowo na stronie rankomat.pl, z której bardzo chętnie korzystają Polacy szukający polis ubezpieczeniowych o korzystnych warunkach i przystępnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest wirtualne biuro i czy warto z niego skorzystać?
Czym jest wirtualne biuro i czy warto z niego skorzystać?
Wirtualne biuro to usługa, która umożliwia firmom prowadzenie działalności bez fizycznej obecności w biurze. Taka usługa składa się z kilku elementów, w tym adresu rejestracyjnego, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Wirtualne biuro obecnie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala przedsiębiorcom na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a jednocześnie daje poczucie stabilności i profesjonalizmu.
Jak wybrać idealny sprzęt do domowego kina bez poświęcania jakości obrazu?
Jak wybrać idealny sprzęt do domowego kina bez poświęcania jakości obrazu?
Odkryj, jak bez trudu wybrać sprzęt do domowego kina, który zapewni Ci wciągające doznania audiowizualne. Zrozum, jak zachować najwyższą jakość obrazu bez nadszarpnięcia budżetu.
Jak wybrać idealne etui silikonowe do twojego tableta Samsung?
Jak wybrać idealne etui silikonowe do twojego tableta Samsung?
Przekonaj się, jak wybierać etui silikonowe dla twojego tabletu Samsung, aby łączyło w sobie ochronę urządzenia i elegancję. Porady ekspertów, cechy i porównania produktów.
Ostatnie wpisy