Nowoczesne urządzenia do prowadzenia konferencji
Biznes

Nowoczesne urządzenia do prowadzenia konferencji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie konferencji wymaga wielu pomocy, dzięki którym prezentacja będzie bardziej atrakcyjna i łatwiejsza do przedstawienia. Jeśli chcesz prowadzić konferencję w taki sposób, by wszyscy uczestnicy słuchali Cię z zainteresowaniem, musisz zainwestować w pomocne gadżety. Zobacz, jakie nowoczesne urządzenia przydadzą Ci się do prowadzenia konferencji.

Urządzenia do prezentacji

Podczas konferencji sporą częścią jest prezentacja oraz pomoce wizualne. Jest to duże uatrakcyjnienie dla wypowiedzi oraz pozwala słuchaczom lepiej przyswoić i uporządkować nowe informacje. W czasie prezentacji z pewnością przydatne okażą się plansze z grafikami oraz wykresy, które będą wizualizacją Twoich słów. Możesz pokazywać je uczestnikom konferencji zarówno na fizycznych planszach, jak i również w formie pokazu slajdów. Wiele sal konferencyjnych wyposażonych jest w rzutniki, więc bez problemu możesz korzystać z nich podczas wypowiedzi. Najbardziej wygodny w użytkowaniu będzie rzutnik sterowany na pilota, który nie będzie wymagał od Ciebie ciągłego zaglądania w ekran komputera. Kontroler do projektora to ogromne ułatwienie dla mówcy.

Nagłośnienie

Jeżeli w Twojej prezentacji pojawiają się materiały wideo lub w wypowiedzi padają słowa, wymagające potwierdzenia w formie filmu, oprócz obrazu na rzutniku, potrzebujesz także nagłośnienia. Film bez dźwięku jest nie tylko mniej atrakcyjny dla widza, lecz także znacznie mniej przekonujący. Aby więc nie zafundować swoim słuchaczom powrotu do epoki kina niemego, pamiętaj o tym, by przed konferencją podłączyć głośniki. Jeśli sala jest duża, a członków konferencji wielu, nagłośnienie musi być naprawdę dobre. Głośniki z dużą mocą oraz czystym dźwiękiem zrobią na gościach dobre wrażenie i sprawią, że treść filmu dotrze do każdego uczestnika. Niestety niskiej jakości nagłośnienie robi złe wrażenie na gościach i wywołuje frustrację u tych osób, do których dźwięk nie dotarł lub był niezrozumiały. Upewnij się także, że głośniki w ogóle działają i są odpowiednio podłączone.

Przenośny ekran

W salkach konferencyjnych na 90% będzie rzutnik. Nie ma jednak pewności, że będzie na czym wyświetlać prezentację lub przygotowane materiały. Aby uniknąć nieprzyjemnych i stresujących sytuacji, dobrze jest mieć ze sobą rozwijany ekran przenośny, na którym zawsze możesz, w awaryjnej sytuacji zaprezentować, co przygotowałaś lub przygotowałeś. Jeśli podejmujesz się prowadzenia konferencji w danym miejscu, przed rezerwacją zapytaj o dostępny sprzęt. Jeśli jedynym miejscem, gdzie można wyświetlać slajdy, jest brudna lub, co gorsza, wzorzysta ściana, wiesz, że musisz zabrać ze sobą swój ekran. Do przestawiania materiałów na konferencji najlepiej sprawdzi się prosty, biały ekran bez ramki czy czarnych przesłon. Pamiętaj też, żeby dobrać rozmiar ekranu do ilości osób na sali. Zbyt mały ekran na dużym spotkaniu będzie nieczytelny, z kolei za duży obraz w kameralnym gronie zmęczy oczy uczestników. 

Konferencje to ważny element funkcjonowania firm i nie tylko. Dzięki szkoleniom, dzieleniu się informacjami oraz przekazywaniu wiedzy, można pomagać ludziom i dawać im możliwość rozwoju. Z Twojej strony, jeśli jesteś prowadzącym konferencję, konieczne jest przygotowanie ciekawych i rzetelnych materiałów oraz doskonała znajomość poruszanego tematu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
UX designer – czym się zajmuje?
UX designer – czym się zajmuje?
Koncepcja "User Experience" (UX), czyli "doświadczenie użytkownika", zdobywa coraz większe uznanie w świecie technologicznym, gdzie interakcja między człowiekiem a systemem jest kluczowym elementem sukcesu każdego produktu cyfrowego.
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
„Liczę do trzech!”, czyli zwroty, które łączą mamy z całego świata
Czy istnieje uniwersalny język, który łączy wszystkie mamy na całym świecie?
Jakie korzyści może przynieść udział w targach biznesowych?
Jakie korzyści może przynieść udział w targach biznesowych?
Targi biznesowe to doskonała okazja dla przedsiębiorców, aby zaprezentować swoją firmę i produkty, poznać nowych klientów oraz zwiększyć swoją widoczność na rynku. Udział w targach biznesowych może przynieść wiele korzyści, w tym zwiększenie sprzedaży, nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie wiedzy na temat najnowszych trendów i technologii w swojej branży.
Ostatnie wpisy