Jaka elektronika przyda się grafikowi?
Biznes

Jaka elektronika przyda się grafikowi?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wysokiej jakości sprzęt elektroniczny jest podstawą pracy każdego grafika. Przy jego zakupie, należy kierować się odrobinę innymi kryteriami, niż przy zakupie elektroniki do użytku własnego. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy kompletowaniu sprzętu? Podpowiadamy.

Jaki laptop dla grafika?

Kompletowanie sprzętu do pracy grafika rozpocznijmy od wybrania odpowiedniego laptopa. Musi być on przede wszystkim wydajny, by móc na nim wykonywać skomplikowane i specyficzne projekty. Każda osoba, pracująca z grafiką komputerową, powinna jasno określić, czego oczekuje od swojego sprzętu i co jest mu najbardziej potrzebne. Inne laptopy sprawdzą się do tworzenia grafik 3D, a inne do projektów 2D.

Przy wyborze laptopa do prac graficznych należy zwrócić uwagę na parametry takie jak system operacyjny, procesor, pamięć RAM, dysk, typ i rozmiar wyświetlacza, odwzorowanie barw, waga oraz żywotność baterii. Musimy również zastanowić się nad warunkami naszej pracy – czy będziemy pracować w nasłonecznionych pomieszczeniach, czy będziemy zabierać ze sobą sprzęt, by pokazać projekty klientowi itp. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki laptop najlepiej sprawdzi się w pracy grafika. Warto porównywać ze sobą konkretne modele, by znaleźć ten, który w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Z łatwością możesz zrobić to na stronie sklepu internetowego https://laptopy-enter.pl/.

Jaki tablet dla grafika?

W przygodzie z grafiką komputerową może przydać się tablet graficzny. To urządzenie, które przekazuje ruchy naszej ręki na ekran. Tablety umożliwiają tworzenie projektów CAD, map, infografik, schematów, rysunków technicznych, projektów przestrzennych i wielu innych. Zwykle składa się z roboczej podkładki i rysika. Urządzenie możemy podłączyć do komputera za pomocą kabla lub korzystać bezprzewodowo. Niektóre tablety mają wyświetlacz, na którym na bieżąco możemy podglądać wykonywany projekt.

Przy wyborze tabletu graficznego warto zwrócić uwagę na powierzchnię wyświetlacza. Im będzie ona większa, tym dokładniejsze i bardziej szczegółowe projekty będziemy mogli na nim wykonywać. Dobrze jest przyjrzeć się również próbkowaniu, czyli parametrowi określającemu prędkość odczytu rysika. Jest on szczególnie istotny, przy tworzeniu projektów wymagających szczególnej precyzji, jak np. mapy lub rysunki techniczne.

Jaka myszka dla grafika?

Wybór odpowiedniej myszka dla grafika komputerowego może stanowić niemałe wyzwanie. To przecież jedno z głównych narzędzi pracy. Warto więc dokładnie rozważyć każdy parametr. Pierwszym z nich jest ergonomia. Myszka powinna być jak najlepiej dopasowana do naszej dłoni, by wygodnie było z niej korzystać. Powinna być również czuła i precyzyjna, gdyż ułatwia to wykonywanie precyzyjnych szczegółów. Niebagatelną rolę odgrywa również sposób połączenia jej z komputerem. Choć większość użytkowników ceni sobie myszki bezprzewodowe, to jednak te z kablem są o wiele bardziej precyzyjne i niezawodne.

Fot.: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*