Artykuł sponsorowany

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim mieszkaniu – w końcu nie bez powodu nazywa się go często pokojem dziennym. Jak więc go urządzić, aby był miejscem komfortowym i przytulnym? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów na funkcjonalną aranżację salonu!

Stwórz strefy

Aby urządzić wygodny salon, warto podzielić go na strefy. Dzięki temu wszystko będzie miało swoje miejsce, a Ty będziesz czuć się w nim w pełni komfortowo. Jakie strefy warto uwzględnić w swoim salonie?

Podczas aranżacji warto pamiętać, że salon jako pomieszczenie pełni różne funkcje. Zazwyczaj jest to funkcja wypoczynkowa, jadalniana, gościnna, a często także sypialnianą. Zastanów się, jakie konkretnie funkcje spełnia Twój salon i wydziel odpowiednio przystosowane do swoich potrzeb strefy. Pamiętaj, że takie wizualne oddzielenie sprawia, że metraż wydaje się większy, a spędzanie czasu bardziej komfortowe.

Wielofunkcyjne meble

Komfortowy salon to przede wszystkim funkcjonalny salon. A czy jest coś bardziej funkcjonalnego niż wielofunkcyjne meble? 

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych mebli, które będą pełniły kilka funkcji – rozkładana kanapa, biurko ukryte w szafie, czy też modułowa, duża szafa. Takie nowoczesne meble o wielu zastosowaniach sprawią, że Twój salon będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania, a przy okazji będzie bardzo przestronny.  

Zadbaj o miejsce do przechowywania

Wybierając meble do salonu, koniecznie zadbaj też o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Jest to bardzo ważne, aby każda rzecz miała swoje miejsce – dzięki temu łatwiej będzie Ci utrzymać porządek, a przy okazji Twoje wnętrze będzie wyglądać schludnie, a co za tym idzie – estetycznie. 

Postaw na prosty i spójny styl

Nie od dziś wiadomo, że lepiej czujemy się we wnętrzach, które urządzone są w spójnym stylu. Jeśli chcesz, aby Twój salon był komfortowy i sprzyjający wypoczynkowi, to koniecznie postaw na prosty i przytulny design. 

Harmonijnie urządzone wnętrze ma spory wpływ na pracę naszego mózgu – między innymi sprawia, że lepiej odpoczywamy. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, zdecyduj się na jasne, neutralne kolory, na przykład beże lub jasne szarości, zadbaj o sporą ilość naturalnego światła oraz wprowadź do salonu dużo roślinności. Możesz mieć pewność, że przebywanie w takim salonie będzie czystą przyjemnością!

Zdjęcie główne: pexels.com/Vecislavas Popa

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.