Jak spakować leki i kosmetyki?

Artykuł sponsorowany

Pakowanie się na wakacje to niemałe wyzwanie – szczególnie jeśli mowa jest o kosmetykach i lekach. Jak więc je zapakować, jeśli wybierasz się na wakacje samolotem? Podpowiadamy, jak to zrobić prawidłowo!

Jeśli nie wiesz, jak zapakować leki i kosmetyki do samolotu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Podpowiadamy, jak poradzić sobie z pakowaniem leków i kosmetyków, aby nie napotkać się na problemy na lotnisku.

Co można zabrać do samolotu?

Warto zacząć od tego, co dokładnie można zabrać na pokład samolotu. Należy pamiętać, że każdy z przewoźników ma swoje zasady, jednak wiele z nich ma dość uniwersalne zastosowanie. Co więcej, przewóz płynów i innych substancji, a w tym płynnych kosmetyków oraz leków regulowany jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jeśli więc planujesz podróżować z bagażem podręcznym to musisz przede wszystkim pamiętać, że: 

  • kosmetyki w żelach i aerozolach muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie,
  • wszystkie kosmetyki muszą być zapakowane w małych, maksymalnie 100 mililitrowych pojemnikach. Innym rozwiązaniem będzie także zakraplacz,
  • wszystkie pojemniki z kosmetykami i lekami płynnymi muszą być w jednej przezroczystej zamykanej torebce plastikowej, na przykład przezroczystej kosmetyczce, której wymiary nie mogą przekraczać 20 na 20 centymetrów
  • łączna pojemność płynnych kosmetyków i leków w bagażu podręcznym nie może przekraczać jednego litra

Jak zapakować kosmetyki i leki?

Jak więc zapakować wszystkie kosmetyki i leki, a w szczególności te o płynnej postaci, aby spełnić wszystkie lotniskowe wymogi?

Możesz zdecydować się na przykład na zakup mini wersji wszystkich swoich ulubionych kosmetyków. W drogeriach znajdziesz małe, tak zwane samolotowe wersje żeli pod prysznic, szamponów i odżywek do włosów, kremów, past do zębów oraz wielu innych przydatnych na wyjeździe kosmetyków. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie.

Inną propozycją jest zakupienie małych, stumililitrowych opakowań, które również dostępne są w większości drogerii. Dzięki temu nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na nowe kosmetyki tylko na wyjazd – z powodzeniem przelejesz do małych buteleczek swoje kosmetyki. 

Warto także zadbać o odpowiednią kosmetyczkę. Powinna ona nie tylko spełniać wszelkie wymogi dotyczące bagażu podręcznego, ale również być wygodna i praktyczna. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą Ci komfortowo zapakować na wakacje wszystkie Twoje kosmetyki oraz leki, koniecznie zajrzyj na stronę internetowego sklepu turystycznego https://dobrzezapakowani.pl/

Fot.: Timur Weber/pexels.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.