Telefon na kartę – jak wygląda taka oferta obecnie?
Lifestyle

Telefon na kartę – jak wygląda taka oferta obecnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niemal każda osoba, która rozpoczynała swoją przygodę z telefonami na kartę na początku XXI wieku, pamięta wysokie opłaty za minutę rozmowy czy za SMS-y. W tamtych czasach o internecie w telefonie nawet się nie marzyło. Świat się jednak zmienia, a telefony na kartę wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. Jak teraz wygląda oferta na kartę i czy się opłaca?

Nie ma już mowy o cenie impulsów

Większość ofert na kartę nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o rozmowy, czy to na telefony komórkowe, czy też na stacjonarne. Umożliwia to bezpieczne wykonywanie różnych połączeń, bez żadnych zmartwień czy dodatkowych opłat. Można swobodnie rozmawiać przez długie godziny bliskimi i nie tylko. Taki telefon na kartę to świetna opcja dla dzieci i dla osób starszych. Użytkownicy nie muszą przejmować się limitami.

SMS-y, MMS-y i braki limitów

Nie tylko rozmowy telefoniczne przebyły długą drogę do pełnej darmowości. Telefony na kartę obejmują również nielimitowane SMS-y i MMS-y, które można bez problemu wysyłać do wszystkich osób z listy kontaktów. Większość ofert umożliwia darmowe wysyłanie takiego typu wiadomości przez cały miesiąc, bez żadnych ograniczeń i dodatkowych nakładów pieniężnych. To świetna opcja dla każdego, kto uwielbia pisać i komunikować się w ten sposób z innymi.

Internet ze sporymi zasobami pakietów danych

Abonamenty obiecują duże pakiety GB internetowych, jednak telefony na kartę nie mają gorszych ofert. Wystarczy jedynie spojrzeć na przygotowane pakiety dostępne na stronie https://komorkomat.pl/. Większość ofert na kartę oferuje pakiety 20, 30, a nawet 200 GB internetu bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo niektóre oferty proponowane przez operatorów nie pobierają danych przy korzystaniu z konkretnych aplikacji, np. GB nie znikając z konta, gdy ogląda się filmy czy programy na platformach streamingowych.

Ważność połączeń wychodzących i przychodzących

Jeden aspekty jest niezmienny od lat. W przypadku telefonu na kartę ważność połączeń wychodzących to zazwyczaj około 31 dni. Jeśli jednak chodzi o połączenia przychodzące, można odbierać je przez cały rok od dokonania ostatniej opłaty. Oznacza to, że nawet nie mając funduszy na koncie, bez problemu można korzystać z telefonu, o ile nie chce się z niego dzwonić czy wysyłać wiadomości.

Brak terminów dokonywanych opłat

Plusem telefonu na kartę jest brak konkretnych terminów, które określane są w abonamentach. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, aby do danego dnia na pewno zapłacić. Brak opłat nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji prawnych czy finansowych. Wystarczy jedynie ponownie zapłacić, gdy będzie chciało się korzystać z telefonu. W tym czasie można jednak bez problemu odbierać połączenia, w ten sposób zachowując kontakt z bliskimi.

Wybierając telefon na kartę w XXI wieku, dostaje się podobną ofertę jak w przypadku abonamentów. Okazje te czasami są nawet znacznie bardziej opłacalne dla pojedynczego użytkownika, który nie wymaga pakietów roamingu czy też telefonu w zestawie z umową.

Fot.: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest blockchain?
Co to jest blockchain?
Czy wiesz, że aby złamać system blockchain, potrzebna jest moc obliczeniowa połowy internetu? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o tej technologii!
Jak wybrać odpowiednie akcesoria audio-video dla twojego domowego kina?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria audio-video dla twojego domowego kina?
Odkryj poradnik o wyborze idealnych akcesoriów audio-video. Dowiedz się, jak wybrać te, które podkreślą jakość dźwięku i obrazu w twoim domowym kinie.
Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?
Smart ojciec – z jakiego prezentu będzie się cieszył?
Smart ojciec – z jakiego prezent będzie się cieszył? Jakie prezenty mogą trafić w gust smart taty? Najlepsze propozycje.
Ostatnie wpisy