Najlepsze aplikacje do zarządzania finansami

Planując odpowiednio swój budżet, można rozsądnie zarządzać finansami oraz zaoszczędzić spore kwoty. Dla części osób jednak racjonalne dysponowanie pieniędzmi nie jest łatwe, dlatego warto skorzystać z aplikacji, które uczą oraz wspierają w gospodarowaniu finansami. 

Aplikacje do zarządzania z finansami przychodzą z pomocą

Aplikacje do zarządzania finansami będą dużą pomocą dla każdego, kto zastanawia się nad tym, jakim sposobem zmusić się w końcu do wypełnienia tabelek, a także ustalić system przynoszący korzyści. Dzięki specjalnie napisanym programom w bardzo łatwy sposób można uporządkować swoje wydatki, a także wyliczyć odpowiedni balans pomiędzy tym, co potrzebne, a tym, co zbędne i jednocześnie znacząco polepszyć sytuację finansową swojego portfela.

Jakie aplikacje do zarządzania finansami są najlepsze?

Za sprawą aplikacji do zarządzania finansami można sobie znacznie ułatwić życie. Większość z nich jest stworzona specjalnie z myślą o osobach, którym niewiele trzeba do tego, żeby porzucić swoje ambitne plany dotyczące oszczędzania. Przemyślany interfejs, a także funkcjonalne opcje i praktyczne konfiguratory pozwalają dostosować działanie aplikacji do swoich oczekiwań. 

Aplikacje Bankowe – bezpieczne zarządzanie finansami

Pierwszym rozwiązaniem, chociaż nie tak oczywistym, są bankowe aplikacje do zarządzania budżetem. Programy pomagające w prawidłowym rozporządzaniu pieniędzmi są dostępne nie tylko w sklepach na urządzenia z Androidem, iOS czy wersje komputerowe, ale także w ofercie banków – i to zupełnie bezpłatnie. Warto sprawdzić, czy na stronie banku, w którym jest się klientem, nie jest widoczna specjalna ikona lub zakładka, po której kliknięciu pojawia się opcja ściągnięcia specjalnego programu.

Większość banków oferuje naprawdę rozbudowane oprogramowanie, które pozwala z dowolnego miejsca zarządzać najważniejszymi kwestiami związanymi z budżetem domowym czy po prostu kontrolowaniem wydatków. Według specjalistów aplikacje do zarządzania finansów od swojego banku są jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ nie pozwalają niezweryfikowanym dostawcom uzyskiwać dostępu do wiadomości na temat naszych finansów.

Aplikacja od polskich programistów – Kontomierz

Aplikacja Kontomierz to program o dość przewrotnej nazwie, który pomaga w zarządzaniu finansami i do tego jest narzędziem, które zostało stworzone przez polskich programistów. Dzięki swojej funkcjonalności, a także wielu praktycznym opcjom, jest jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania finansami w Polsce. Dzięki niemu każdy użytkownik może uzyskać realną kontrolę nad wydatkami, a także znaleźć obszary, na których może zaoszczędzić pieniądze.

Najważniejsze funkcje, w jakie wyposażono aplikację Kontomierz, to tryby pozwalające na importowanie informacji o wszystkich transakcjach z kart oraz kont użytkownika. Nie jest to jedyne udogodnienie związane z tą opcją. Dzięki niej można przejść do następnego etapu, czyli przydzielenia poszczególnych wydatków do kategorii, na przykład pieniędzy wydanych na artykuły spożywcze, paliwo, czy ubrania. 

Na samym końcu te dane są podsumowywanie i użytkownik otrzymuje kompleksowy zestaw informacji na temat tego, w jaki sposób wydaje pieniądze, co znacząco pozwala modyfikować i ulepszać własny system zarządzania pieniędzmi. 

You Need a Budget – klasyka do zarządzania finansami

YNAB (You Need A Budget) jest aplikacją, która może odegrać naprawdę ważną rolę w domowym budżecie. Program został stworzony z myślą o użytkownikach posługujących się urządzeniami z systemem iOS. Dzięki rozmaitym funkcjom można znacząco podnieść jakość zarządzania finansami.

Pierwszą z nich jest możliwość zsynchronizowania aplikacji z kontem bankowym. Dzięki temu najważniejsze informacje mogą być pobierane bezpośrednio z miejsca, w którym przebiegają najbardziej znaczące transakcje finansowe. Za sprawą funkcji On The Go można podzielić się wiadomościami z inną osobą.

Aplikacja umożliwia również ustalanie celów finansowych, na przykład zaoszczędzenia określonej kwoty w danym miesiącu. Całość uzupełnia zestaw raportów, które otrzymuje użytkownik. Dzięki tej oraz innym aplikacjom do zarządzania finansami można znacząco zredukować wydatki i zaoszczędzić pieniądze, bez zatrudniania analityków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.